MUĞLA HABERLERİ BODRUM HABERLERİ

Kadınlara turizm eğitimi veriliyor

DHA
03.03.2018 - 14:16Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD), İçişleri Bakanlığı'nca desteklenen bir projeyle Bodrum'da turizmde çalışan kadınlara yönelik eğitim düzenledi.

Bodrum Yarımadası İşsiz Genç ve Kadınların Turizm Sektöründe İstihdam Edebilirliklerinin Arttırılması Projesi kapsamında, bugün bir dershanede kadınlara turizm eğitimleri verildi. 'Bodrum eğitimli turizm çalışanları ile kaliteli hizmet ve yüksek misafir memnuniyetini hedefliyor' sloganı ile gerçekleştirilen projede, iletişim danışmanı Ayça Öztürk kadınlara sosyal medya ve iletişim eğitimi verdi. Yaklaşık 3 saat süren eğitimde kadınlar, otellere gelen misafirlere nasıl yaklaşmaları gerektiği, onlar ile nasıl iletişim kurmaları gerektiği anlatıldı.

Projenin fikir annesi Esra Wellington, "Turizm sektörü her zaman gelişime açık bir sektör. Kendimizi geliştirmek ve Bodrum'daki otellere gelen misafirlere daha kaliteli hizmet sunmak, kaliteyi daha da yükseklere çıkarmak amacı ile bu projeyi ve eğitimleri başlattık. Hizmet kalitesini bilimsel yöntemler ile yaparsak Bodrum turizm sektöründe dünya sıralamasında oldukça yüksek sıralara çıkacaktır. Bodrum'a tatile gelen misafir bir sonraki yıl tekrar geliyor. Çünkü burası misafirlerini çok güzel ağırlıyor. Bodrum'un bir markası var ve bu markanın bozulmaması için bu projeyi başlattık. Projeyi bölgesel olarak da yaymak istiyoruz. Ayrıca diğer amacımız da evde oturan işsiz kadınlarımızın sektöre kazanımını sağlamak. Tabii bunu doğru yöntemler ile yapmak istiyoruz. Yaklaşık 130 saatlik bir eğitimimiz var. Bu eğitimler sonunda katılan kadınlara hem sertifika hem de iş garantisi veriyoruz" dedi.

Hülya ELTEŞ / BODRUM (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bodrum haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bodrum haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kadınlara turizm eğitimi veriliyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı