ADANA HABERLERİ

Kadınlara Seramik Kursu

IHA
26.10.2015 - 11:52Son Güncelleme :

SERAMİK EĞİTMENİ EMEL YAVUZ’UN KENDİ ADIYLA FAALİYETE GEÇİRDİĞİ SERAMİK ATÖLYESİ, HÜNER VE EL BECERİLERİNİ SERGİLEYECEK HANIMLARA HİZMET VERMEYE BAŞLADI.

IHA

Seramik eğitmeni Emel Yavuz’un kendi adıyla faaliyete geçirdiği seramik atölyesi, hüner ve el becerilerini sergileyecek kadınlara hizmet vermeye başladı.
Seramik atölyesinin açılısında konuşan Emel Yavuz, Türkiye’nin çok geniş ve tarihsel seramik kültürü ve dokusuna sahip olduğunu belirterek, “Günümüzde unutulmaya yüz tutmuş olan seramik kültürü ve sanatını tanıtmak, kursiyer hanımlarımıza öğretmek ve gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarılmasını sağlamak için çaba harcıyoruz. Bunun için hanımları seramik atölyemizde başlattığımız kurslara bekliyoruz” dedi.
Eğitim ve öğretim sezonu boyunca, Anadolu seramik kültür ve sanatının unutulmaması ve daha geniş kitlelere ulaşması amacıyla uygulamalı çalışmalar yapacaklarını, kadın kursiyerlere hayal güçlerini harekete geçirme, kendi becerilerini ortaya koyma fırsatı tanınacağını kaydeden Yavuz, ”Kurs süresince kursiyer hanımlar çamura adeta can vererek birbirinden güzel ve alımlı seramikler yapıyorlar. Sezon sonunda kursiyerlerimizin eserlerinden oluşan, yöremizi ve ülkemizi tanıtan muhtelif objelerin yer aldığı bir sergi açacağız. Ayrıca imkanlar dahilinde fuar ve festivallerde yer alarak seramik kültür ve sanatının gelecek kuşaklara aktarılmasına katkı sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Kadınlara Seramik Kursu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 11 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadınlara Seramik Kursu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı