« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kadınlara sarı kart!

Kadın ve çocukların izlediği maçlarda küfür olursa, bir dahaki cezalı karşılaşmaya hiç seyirci alınmayacak. Bunun iki kez olması halinde, cezalı maçlara seyirci alınmaması sezon sonuna kadar sürecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

YENİ Futbol Disiplin Talimatı, önemli değişikliklerle yürürlüğe girdi.Yeni sezonda takımların seyircisiz oynayacakları müsabakalarda kadın ve  çocukların ücretsiz olarak stadyumlara girebilmeleri uygulamasının devam edeceği  bildirildi.

Bununla birlikte, kadın ve çocukların ücretsiz olarak izleyebildikleri  müsabakalar nedeniyle disiplin kurulları tarafından saha olayları nedeniyle  seyircisiz oynama veya saha kapatma cezası verilmesi halinde o kulüple ilgili  olarak kadın ve çocukların stadyuma alınması uygulanmayacak olup, seyircisiz oynama cezasının uygulanacağı müsabakalarda protokol tribünü dışındaki hiçbir  tribüne sezon sonuna kadar seyirci alınmayacak.

Aynı şekilde, bir sezonda kadın ve çocukların ücretsiz izledikleri  maçlarda iki defa çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle disiplin yaptırımı  uygulanması halinde, yine o kulübün evinde seyircisiz oynama cezasının  uygulanacağı müsabakalarda protokol tribünü dışındaki hiçbir tribüne sezon sonuna kadar seyirci giremeyecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler