Ege Haberleri

EGE

  Kadınlara protesto çağrısı

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  17.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 16.12.2009 - 20:53

  Türk-İş 3. Bölge Temsilcisi Mustafa Kundakçı, 2010 bütçe görüşmelerinde Hükümet’in işsizliği önlemek amacıyla devlet yatırımına yönelmediğini belirterek, yeni zam ve vergilerin yolda olduğunu söyledi.

  Komşuya çaya git

  Kundakçı, “2010’da tenceren daha az kaynayacak” sloganıyla ev kadınlarına  meydanlara inip ve Hükümet’i protesto etme çağrısında bulundu. Kundakçı sendika yöneticileri ile üye işçilerin eşlerine de “Komşuna çaya git. Mutfaktaki yangını anlat” diye konuştu. TÜRK-İŞ 3. Bölge Temsilcisi Mustafa Kundakçı, şube başkanlarının da katılımıyla düzenlediği basın toplantısında ekonomik krizden yakındı.
  Sıkıntılı bir dönem
   İşsizlik sigortasında geriye doğru 120 gün kesintisiz çalışma aranmasına tepki gösteren Kundakçı, “Bu sıkıntılı dönemde Hükümet, işsizlik sigortasına dokunmamalı. Kural kayıt koymadan başvuran herkese vermeli. Üstelik öyle yüzde 80’ini değil geçinebileceği şekilde bir ücret vermeli” dedi.  TBMM’de görüşmeleri süren 2010 yılı bütçesinde devletin yatırıma yönelmediğini öne süren Kundakçı, “Bütçedeki açık yeni zamlar ve vergilerle karşılanacak. Tencere zaten az kaynıyordu şimdi hiç kaynamayacak. Mutfaktaki yangın büyüyecek. Belediyeler meslek edindirme kursları açıyor” dedi ve şöyle devam etti:
  Meydanlara davet
  “Açıyor da ne oluyor bir kişiye iş bulabildiniz mi? TÜRKİŞ, yeni yılda ev kadınlarını hedefledi. Başta kendi eşlerimize ‘komşuna çaya git. Ona mutfaktaki yangını anlat. Tencenin daha az kaynayacağını, peyniri daha çok katık edeceğimizi söyle’ diyeceğiz. Zamlara, vergilere karşı çıkmak için ev kadınlarını meydanlara, mitinglere, protesto gösterilerine çağıracağız.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı