İZMİR HABERLERİ BAYRAKLI HABERLERİ

Kadınlara projelerini anlattı

DHA
12.04.2018 - 10:08Son Güncelleme :
DHA

BAYRAKLI Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Postacılar Mahallesi’nde yaşayan kadınlarla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi ve yenilenen imar planlarından, semt merkezlerine, temeli yeni atılan kültür merkezinden dershaneye kadar birçok konudaki projelerini anlattı.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Postacılar Mahallesi'nde kadınlarla buluştu. Mahalledeki imar planı değişikliğini anlatan Karabağ, küçük parselleri bir araya getirerek büyük parseller oluşturduklarını, 2 katlı yere 7-8 kat vererek inşaatı verdiklerini belirterek, "Bizim yeşil alan park yapılmıyor gibi şikayetlerin altında yatan eski imar planlarında park alanı sosyal donatı alanı var. Ama üstünde gecekondular var. Onları istimlak edip kamulaştırmak hem onlara zarar veriyor hem de belediye bütçesi yetmiyor. Biz büyük bir revizyon plan çalışmasına başladık. Planları değiştirmeye başladık. Düzlükte Folkart karşısındaki arazide yaptık. Orayı 10 kata çıkardık. Onun yanındaki Çay Mahallesi’ni yaptık. Tepekule kazılarının arkasındaki mahalleyi 10 kata çıkardık. Küçük parselleri birleştirip büyük parseller oluşturduk. Oradaki inşaat haklarını yukarı verdik. Evleri genişlettik yolları genişlettik ve yeşil alan miktarını artırdık" dedi.

Karabağ, Postacılar Mahallesi'ne 8’inci diş hekimi polikliniği açmak istediğiğini belirterek geçen yıl 20 bin kişinin dişinin tedavi edildiğini anlattı.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bayraklı haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bayraklı haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kadınlara projelerini anlattı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı