İZMİR HABERLERİ BORNOVA HABERLERİ

Kadınlara iklim değişikliğini anlattı

DHA
06.03.2018 - 14:17Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'de Bornova Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri, kapsamında "İklim Değişikliği ve Kadın" başlıklı söyleşide konuşan Küresel Denge Derneği Başkanı, Çevre ve Siyaset Bilimci Nuran Talu, kadınların tüm dünyayı ilgilendiren iklim değişikliği sorunu ve çözümü konusunda daha etkin olmaları gerektiğini anlattı.

Nuran Talu, iklim değişikliğinin sadece erkeklerin sorunu olmadığını ancak bu sorunla mücadelede kadınların hep dışarıda tutulduğunu vurgulayarak, "Bu konuda en çok mağdur olan kadın ama mücadele konusunda söz hakkı ve karar verme yetkisi yok. Uluslararası iklim heyetlerinde ya da iklim üst makamlarının yönetiminde kaç kadın var? İklim karar kurullarına kadın sivil toplum kuruluşlarının çağrıldığını duydunuz mu? Artvinli Hacer Teyze’nin; ’Ekoloji Direnci’ çığlığının aslında apaçık; ‘İklime dayanıklı Artvin istiyoruz’ olduğunu düşündünüz mü? Çok çocuk doğururken gelecekte bu çocuklar sağlıklı beslenecek mi? Memleketinden göç etmek zorunda kalacak mı?" diye soran Talu, kadınlardan çok geç olmadan harekete geçmelerini istedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bornova haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bornova haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kadınlara iklim değişikliğini anlattı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı