Ege Haberleri

  Kadınlar ses verecek

  Hürriyet Haber
  26.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bornova Belediyesi, ‘Dünya Çalışan Kadınlar Günü’ nedeniyle ilk kez özel bir etkinlik düzenledi. Beş gün boyunca panel, konser, tiyatro ve dans gösterileri yer alacak.

  BORNOVA Belediyesi, ‘8 Mart Dünya Çalın Kadınlar Günü’ nedeniyle ‘Uluslararası Kadın Sanatçılar Festivali’ düzenleyecek. 4-8 Mart’taki festivalde anne, yazar, sanatçı, oyuncu, gazeteci, sendikacı, sosyolog, siyasetçi, insan hakları savunucusu, iş dünyasından kadınlar yer alacak.
  Açılış konserini Berfin Aksu ve Yıldız İbrahimova verecek. Anna Llanes ile Jülide Özçelik caz ve flemenko gösterisi sunacak. Aslanköy Kadın Tiyatro Topluluğu ‘İki Öküz Parası’ adlı oyunu sergileyecek. Mihriban Aviral-İrina Nikotina caz konseri ile İzmirlilerle olacak. Ceren Baran-Gülüm Pekcan da klasik gitar dinletisi ve interaktif müzik konseri verecek. İzmir Kadınlar Orkestrası klasik müzik konseriyle festivale katılacak. Niran Ünsal da Bornova ve İzmirlilerle konserde buluşacak.
  Sorunlar anlatılacak
  Festival, kadınların sorunlarına çözümlerin oluşması, örgütlenmeleri, siyasetten ve girişimciliğe kadar birçok alanda bilinçlenmelerine katkı sağlanmasını hedefliyor.
  Kültür ve sanatın evrensel bir dil olduğunu hatırlatan Başkan Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “Amacımız kadının toplumdaki rolü başta olmak üzere, cinsiyet ayrımı, şiddet gibi konuları ve kadının yaşadığı sorunları sanatsal etkinliklerle topluma anlatmaktır. Ülkemizde bir ilk olacak festivalde sanatın tüm alanlarından, ulusal ve uluslararası sorunlara kadın bakışı ile bilinç oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı