Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kadınlar kapı zilini çalıyor erkekler soyuyor

  Ali AKSOYER/DHA
  15 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 14 Ekim 2011 - 22:38

  İstanbul’da güpegündüz boş olduklarını belirledikleri dairelerin kapı kilitlerini kırdıktan sonra binlerce liralık hırsızlık yapan 10 kişi yakalandı.

  Özellikle Bağcılar ve Bahçelievler bölgesinde gündüz meydana gelen ev hırsızlıklarının izi sürülerek, kısa sürede çetenin bazı elemanlarının kimlikleri belirlendi. Şebeke teknik ve fiziki takibe alındı. Apartmanlardan çaldıkları ile çıkarken görüntülenen zanlılara polis müdahale etmedi. Tüm çetenin kimliklerinin belirlenebilmesi için hırsızlar gözaltına alınmadan çalınan mallar, satıldığı ikinci el satan mağazalardan polis tarafından alınarak sahiplerine teslim edildi.
  16 adrese eşzamanlı baskın
  3 ay süren takibin ardından yeterli delil toplayan polis, operasyon için düğmeye bastı. 16 adrese eşzamanlı baskın yapıldı. Haklarında 15 ev hırsızlığı ve 1 kapkaç olmak üzere 16 dosya hazırlanan 10 şebeke üyesi adliyeye sevk edildi. Hırsızlık Büro Amirliği yetkililerine göre şebekenin çalışma yöntemleri şöyle: Şebeke üyeleri Tuğba E. (22) ile ablası Havva E. apartmanlara girerek zillere basıp boş daireleri tespit ediyor. Bu dairelere kapı kilitlerini kırarak giren şebekenin erkek üyeleri para ve değerli eşyaları çalarak kaçıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı