Çukurova Haberleri

  Kadınlar için koyun-keçi projesi

  Hürriyet Haber
  11.09.2015 - 12:57 | Son Güncelleme:

  ADANA’nın Karaisalı İlçe Belediyesi tarafından bölgedeki kadınların ekonomik gelişimine katkıda bulunmak amacıyla proje başlatıldı. ’Karaisalı Kırsalında Kadına Pozitif Ayrımcı Bir Yaklaşımla Yoksulluğun Azaltılmasına Yönelik Koyun Keçi Destekleme Projesi’ için kayıtlara başlandı.

  Proje hakkında bilgi veren Karaisalı Belediye Başkanı MHP’li Saadettin Aslan "Bu proje ile üretim artacak et ve süt, ikincil üretim kademesinde desteklenmedikçe, üreticilerimize pazarlama desteği vermedikçe anlamlı hale gelmeyecektir. Bunun bilincinde hareket etmekteyiz" dedi. Projenin birinci yılında 86 aile işletmesinin 2 bin 236 adet koyun/keçi edineceğini belirten Aslan, şöyle devam etti:

  "Projenin ilk yılı mali boyutu 2 milyon liradır. Beş yılda 10 bin adet küçükbaş hayvan edindirilmesi hedeflenmektedir. Yatırım kredilerinin birinci yılında faiz gideri Belediyemizce üstlenilmiştir. Ayrıca, projenin personel, ofis ve taşıt giderlerine de destek verilmektedir. Bunlar dışında hibe ve karşılıksız harcama yapılmayacaktır. Üretici seçimleri şeffaf ve herkesin bilgisine açık yapılacak, kayırma ve ayrımcılık olmayacaktır."

  Karaisalı Belediye Başkanı, projeye daha çok kadınları ilgi göstermesini beklediklerini, başvuruların Kurban Bayramına kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.

  Etiketler: adana
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı