Gündem Haberleri

  'Kadınlar hep öldürülsün, bir erkekler mi kalsın'

  Cem TURSUN/ İSTANBUL DHA
  19.05.2011 - 18:26 | Son Güncelleme:

  Büyükçekmece Kumburgaz’da ayrı yaşadığı eşi Turgay Tazegül tarafından sokak ortasında tabancayla vurularak öldürülen Hülya Tazegül’ün annesi Tülay Çiftçi isyan etti.

  Olay yerine gelen polislerin kendisine "Anne" dediğini belirten Çiftçi, "Bana neden anne diyorsunuz? Ben onlara önceden söylemiştim, bu adam bizi yakıp yıkıyor. O kadar şahidimiz var. O kadar dilekçe verdik. Neden bakmıyorsunuz? Neden müdafaa etmiyorsunuz? Benim evladım öldü. Benim acımı dindirecek misiniz? Ben şikayetçiyim. Devlet nasıl devlettir? Bu kadar kadın öldü. Kadınları öldürenler 'pişmanım' diyor, götürüp hapse koyuyorlar. Devletin malını yedirip içiriyorlar. 3- 5 yıl yattıktan sonra çıkıp geliyorlar. Bu olmadı ki. Birini de kurşuna dizin, asın da gören korksun" dedi.

  KIZI ÖLDÜRÜLEN ANNE İSYAN ETTİ / WEB TV

  Turgay Tazegül'ün çocuğuna bile bıçak çektiğini anlatan anne Türkan Çiftçi, "Bu da kadın cinayetlerinin son örneği. Göz göre göre geldi. Evi kundakladı, kapıyı kırmaya çalıştı. Cam kırık, kapı kırık. Kaç kere bunların dilekçesini verdik. Şikayeti ettik ama devlet bakmadı, sahip çıkmadı. Bu kadınları hep öldürsünler de, bir erkekler mi kalsın? Erkeği de ana doğurmuştur. Bu nasıl iştir?" diye isyan etti.

  KUMBURGAZ'DA KADIN CİNAYETİ / WEB TV

  "HİÇBİR ÖNLEM ALINMADI"
  Hülya Tazegül'ün dayısı emekli emniyet mensubu Fehmi Arslan ise, konuyla ilgili sürekli şikayetlerinin olduğunu ve Hülya Tazegül'ün ölüm tehditleri aldığını belirterek, şunları söyledi:

  "Turgay'ın, eşini ölümle tehdit ettiği polise aktarıldı. Ama maalesef hiçbir gelişme olmadı, hiçbir önlem alınmadı. Alınmadığı da belli. Şikayetler doğrultusundaki olay da meydana geldi ve cinayet yaşandı. Turgay, yaklaşık 3 ay önce Hülya'nın oturduğu evin kapısının önündeki doğalgaz borusunu ateşe verdi. 5 kiloluk bir çekiçle kapıyı kırmış ve orada zor kullanmış. Bu durum 155 kanalıyla polise intikal ettirilmiş. O akşam gelen polis arkadaşlar hiçbir işlem yapmadan çekip gitmiş. Ertesi gün olay yerine gelen polis, burada kundaklama ve zor kullanma olduğunu zabıtlara geçmiş. Bu olaylardan sonra gelişmelerin üst boyutlara ulaşacağını bildiğimi için bizzat Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü aradım ve özel kalemdeki memura olayları aktardım. O gün boşanma davaları vardı. Şahsın orada olduğunu ve alınması için ricada bulundum. Ancak adliyedeki polis ve mıntıka polisi hiçbir işlemde bulunmadı."

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı