GeriFutbol Kadınlar futbolu sevdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadınlar futbolu sevdi

Kadınlar futbolu sevdi
refid:20936161 ilişkili resim dosyası

Almanya'nın 2. Bundesliga takımlarından FC Köln takımında futbol oynayan Bayan A Milli Takım oyuncusu ve kaptanı Bilgin Defterli bayan milli takım ve Türkiye'deki bayan takımlarıyla ilgili açıklama yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) adına avrupa'da milli takım için bayan futbolcu da izleyen Defterli, son yıllarda Türk kızlarının futbola büyük ilgi gösterdiğini, artık her takımda bir kaç Türk kızının top koşturduğunu dile getirdi. Türk kızlarının futbol oynamayı sevmesinin kendisini mutlu ettiğini belirten Defterli, "7 yıl Türkiye'de oynadım ve Almanya'ya transfer oldum. Ben geldiğimde Almanya'da bir kaç takımda Türk bayan futbolcu vardı, şimdi bu sayı arttı. Bu gelişim beni çok sevindiriyor. Sadece Almanya'da değil Avrupa'dan, Kanada'ya kadar milli sporcularımız var artık. Demek ki bizde ismimizi duyurmuşuz ve bayan futbolcuların adı geçiyor. İyi sporcularımızı milli takıma kazandırmak için çalışmalar yapıyorum ve seçmeler düzenliyoruz. Şimdiye kadar 25 kadar bayan sporcuyu mi

Almanya'nın 2. Bundesliga takımlarından FC Köln takımında futbol oynayan Bayan A Milli Takım oyuncusu ve kaptanı Bilgin Defterli bayan milli takım ve Türkiye'deki bayan takımlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) adına avrupa'da milli takım için bayan futbolcu da izleyen Defterli, son yıllarda Türk kızlarının futbola büyük ilgi gösterdiğini, artık her takımda bir kaç Türk kızının top koşturduğunu dile getirdi. Türk kızlarının futbol oynamayı sevmesinin kendisini mutlu ettiğini belirten Defterli, "7 yıl Türkiye'de oynadım ve Almanya'ya transfer oldum. Ben geldiğimde Almanya'da bir kaç takımda Türk bayan futbolcu vardı, şimdi bu sayı arttı. Bu gelişim beni çok sevindiriyor. Sadece Almanya'da değil Avrupa'dan, Kanada'ya kadar milli sporcularımız var artık. Demek ki bizde ismimizi duyurmuşuz ve bayan futbolcuların adı geçiyor. İyi sporcularımızı milli takıma kazandırmak için çalışmalar yapıyorum ve seçmeler düzenliyoruz. Şimdiye kadar 25 kadar bayan sporcuyu milli takıma kazandırdık. Bunun devamı gelecektir. Her geçen yıl bu sayı artıyor" dedi.

ALT YAPIYA YATIRIM YAPILMALI

Türkiye'de bayan futbolunun son yıllarda da çıkışa geçtiğini ancak bunun henüz istenilen seviyede olmadığını vurgulayan Bilgin Defterli, alt yapıya daha çok yarırım yapılması gerektiğini söyledi. İyi bir planlamayla bu sorunun çözüleceğini dile getiren Defterli, "Ben Türkiye'de çok sayıda kızımızın futbol oynamak istediğini biliyorum. Avrupa'da kızların futbol oynaması için şartlar ve imkanlar fazla. Aynı imkanlar Türkiye'de de olmalı. Son yıllarda sponsorların sayesinde bir gelişim var ama daha iyi olabilir. Başarı alt yapıdan gelir" diye konuştu.

MİLLİ TAKIMA HAZIR GELİYORUZ

"Avrupa'da top oynayan bayanlar milli takımlara büyük katkı sağlarlar" diyen milli takım kaptanı Defterli, " Çünkü milli takıma hazır olarak gidiyorlar. Türkiye'de bayan kulüplerinde büyük sorunlar yaşanıyor. Bir plansızlık var. Bizim burada sezon başından sezon sonuna kadar bir planlama vardır. Türkiye'de ise bu planlama daha değişik. Biz burada ligin ikinci yarısına başladığımızda Türkiye'de ligler daha yeni başlamış oluyor. Bu da milli takımda sorun yaratıyor. İyi bir planlamayla eşit seviyeye gelebiliriz. Başarı alt yapıdan gelir. Alt yapıya biraz daha destek verilirse bayan futbolunda iyi yerlere geliriz" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle