Ege Haberleri

EGE

  Kadınlar dışarı

  Coşkun YAMAN / BALIKESİR, (DHA)
  30.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 29.12.2009 - 22:05

  Türkiye Odalar Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu Balıkesir İl Başkanlığı’na yeniden Nurbin Tüfekçioğlu seçildi. Tüfekçioğlu, “Kadınlarımız evinden çıkmalı. Kadınlarımızın üretime katılmada, istihdamda, işyeri açmada daha cesur olması gerekiyor” diye konuştu.

  TÜRKİYE Odalar Borsalar Birliği (TOOB) Kadın Girişimciler Kurulu Balıkesir İl Başkanlığı’na yeniden Nurbin Tüfekçioğlu seçildi. Yardımcılıklarına Edremit üyesi Nedret Gürdal ve Gönen üyesi Nuray Yener getirildi. Kurul sekreterliğini ise Balıkesir merkezden Hürriyet Turan Tabanlı üstlendi.
  Balıkesir İş Kadınları Derneği (BAİKAD) Başkanlığı’nı da dört yıldır yürüten Tüfekçioğlu, “Kadın Girişimciler Kurulu yeni oluşturuldu. Balıkesir en çok kadın girişimci olan illerden biri. Bu nedenle 40 kişilik bir kurul oluşturduk. Bir çok ildeki kadın kurullarının sayısı çok daha az. Biz Eskişehir gibi büyük bir ili bile geride bıraktık” dedi.

  Genel kurulun hemen ardından Nurşen Barlas adlı girişimcinin iç çamaşırı işyerinin açılışına katılan Tüfekçioğlu, “Kadınlarımız artık evinden çıkmalı. Kadınlarımızın üretime katılmada, istihdamda ve işyeri açma noktasında daha cesur ve girişimci olması gerekiyor. Kadın Girişimciler Kurulu ve Balıkesir İş Kadınları Derneği olarak kadınlarımıza her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı