Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kadınlar depresyon ilacı diye aldı

  hurriyet.com.tr
  18.11.2009 - 17:58 | Son Güncelleme: 18.11.2009 - 17:58

  Kadınları depresyondan kurtarmak için üretilen ilaç, 30 ile 60 yaşındaki kadınların cinsel sorunlarına derman oldu.

  Alman ilaç şirketinin, kadınlarda depresyonu önlemek için ürettiği ilaç, kadınların bu sorununa çare bulamadı. Bu ilacı kullanan kadınlar depresyondan kurtulamadı ancak kadınların cinsel isteğinde artış oldu. Flibanserin adlı ilacı kullanan kadınlar depresyondan kurtulmamalarına rağmen, bu ilacı almaya devam ettiler çünkü ilacı aldıklarında cinsel istekleri arttı.

  Flibanserin adlı ilacın cinsel istek uyandırdığı ortaya çıkınca, bu ilacın bileşiminde kullanılan flibenserin ve sildenafil maddeleri viagra ilacı yapımında da kullanılmaya başladı.


  DÜNYADAN KISA KISA...

  MUMYALAR DA KALP HASTASI ÇIKTI
  Bilim adamları 3 bin 500 yıllık mumyalar üzerinde yaptığı araştırmada ilginç bir veri elde etti. Amerikalı bilim adamlarının yaptığı araştırma, 3500 yıllık mumyalarda da kalp hastalıkları olduğu yönünde işaretler bulunduğunu ortaya çıkardı.

  ABD'DE BİR KİŞİ İDAM EDİLDİ
  ABD'de, Virginialı bir çifti öldürdüğü için mahkum olan eski bir askeri karşı istihbarat çalışanı elektrikli sandalyede idam edildi. 25 yaşındaki Dana Thrall ve 30 yaşındaki Robert Finch'i 2001 yılı Ocak ayında silahla öldürmekten suçlu bulunan Larry Bill Elliott, bir yıl içinde idam cezası elektrikli sandalyede infaz edilen ilk mahkum oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı