Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kadınlar bilgisayar sertifikalarını aldı

  Tahsin DOLAVCI/ KÜTAHYA, (DHA)
  24 Temmuz 2007 - 12:55Son Güncelleme : 24 Temmuz 2007 - 11:55

  KÜTAHYA'da Avrupa Birliği (AB) eğitim programları kapsamında düzenlenen bilgisayar kursunu bitiren çoğu ev kadını olan 20 kişiye sertifikaları verildi.

  Kütahya Ticaret Meslek Lisesi'nde açılan bilgisayar kursuna ev kadınlarının ilgi gösterdi. Kadınlara 4 aylık kurs süresince Fatma Yıldız tarafından bilgisayar eğitimi verildi. Kursu başarıyla tamamlayan kadınlara verilecek sertifikalar için Ticaret Meslek Lisesi'nde tören düzenlendi. Sertifika törenine Vali Yardımcısı Ömer Eru, Milli Eğitim Müdürü Halis Demir, Almanya, Avusturya ve Polonya’dan gelen AB eğitim programı görevlileri Uwe Hoppe, Nataile Schlogl, Maria Franwz, Kryszot Geplik, Avusturya Türk derneklerini temsilcisi Pakize Seren, Kütahya Kadın Platformu Başkanı Gül Seçer ile çok sayıda kişi katıldı.

  Törende kursiyer kadınlara bilgisayar sertifikalarını Vali Yardımcısı Ömer Eru, Milli Eğitim Müdürü Halis Demir ile AB eğitim programı görevlileri verdi. Belgelerini alan kadınlar bilgisayar kullanmasını öğrendikleri için mutlu olduklarını belirtti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı