Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kadını kaçırdılar, çalıştırdılar, işkenceyle öldürdüler

  DHA
  23 Mayıs 2011 - 14:55Son Güncelleme : 23 Mayıs 2011 - 16:50

  BAŞKENT'TE bir fuhuş çetesi, kendileri için çalışmaya ikna edemedikleri kadını önce öldürüp otoban kenarına gömdüler, ardından da mal varlığına el koydular.

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü, İzmir'de yaşayan bir kadının 28 Şubat 2007 tarihinde 29 yaşındaki kız kardeşi Gönül Sungur'un başkentte kaybolduğunu bildirmesi üzerine çalışma başlattı. Ekipler, para karşılığında erkeklerle birlikte olduğunu tespit ettiği Gönül Songur'un bağlantılı olduğu kişileri takibe aldı. Yapılan çalışmalar sonucunda kadının, Kenan G. ve Cavit A.'nın aralarında olduğu bir fuhuş çetesi tarafından çalıştırılmak istendiği tespit edildi.

  İŞKENCEYLE ÖLDÜRÜP YOL KENARINA GÖMDÜLER / WEB TV

  KENDİLERİ İÇİN ÇALIŞMAYINCA SENET İMZALATIRDILAR

  Fuhuş çetesinin, kendileri için çalışmaya ikna edemedikleri kadına zorla senet imzalattı belirlendi. Bunun üzerine ekipler detaylı çalışma başlattı. Çete üyelerini teknik-takibe alan ekipler, telefonlarının sinyal verdiği bölgelerde arama başlattı. Polis ekipleri, çete üyelerinin Güney Çevre Otobanyolu Karataş Viyadüğü yakınlarında çok sayıda görüşme yaptığını belirledi. Bu bölgede sinyalleri tespit eden ekipler dedektör köpeklerle arama yaptı. Yapılan arama sonucunda Gönül Sungur'un yol kenarına gömüş cesedine ulaşıldı.

  İŞKENCE YAPILARAK ÖLDÜRÜLMÜŞ 

  Yapılan incelemede kadının ellerinin dikenli telle bağlandığı ve işkence yapıldığı belirlendi. Kadının önce işkenceye maruz kaldığı ve ölmek üzereyken zanlıların kadını canlı canlı bir metrelik çukura koyarak üzerini toprakla kapattıklarını belirtildi.

  ZANLILAR GÖZALTINDA

  Yapılan tespitlerin ardından Ankara, İzmir, İstanbul, Van, Mersin ve Adana'da fuhuş çetesine yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda çetenin liderliğini yaptıkları belirlenen Kenan G. ve Cavit A.'nın da aralarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı. Operasyonda, 2 adet tabanca, 1 adet otomatik tüfek, bu silahlara ait çok sayıda mermi, 1 adet sustalı bıçak, uyuşturucu ve uyarıcı madde, sahte nüfus cüzdanları, 1 adet sallama tabir edilen bıçak, çetenin harcamalarını tuttuğu ajanda, senetler ve çeşitli belgeler ele geçirildi.

  ZORLA SENET İMZALATTIRMIŞLAR

  Zanlıların Gönül Sungur'a kendileri adına fuhuş yapması için zorla 11 adet senet imzalattığı belirlendi. Kadını öldüren çete üyeler

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı