BURSA HABERLERİ

Kadına Yönelik Şiddete İçin Turuncu Kampanyası

IHA
30.10.2015 - 09:08Son Güncelleme :

KADINA YÖNELİK ŞİDDET İÇİN TURUNCU KAMPANYA

IHA

Osmangazi Belediyesi, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddete dikkat çekmek için Birleşmiş Milletler (BM) tarafından hazırlanan ve destekleyenlerin turuncu rengini kullanması istenen, ‘kadına karşı şiddetle mücadele için 16 günlük aktivizm kampanyası’na, ilçenin farklı noktalarını turuncuya boyayarak destek veriyor.
Osmangazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘kadına karşı şiddetle mücadele için 16 günlük aktivizm kampanyası’nın hazırlık toplantısı belediyeye bağlı müdürlüklerin birim eşitlik sorumlularının katılımıyla yapıldı. Toplantıda birim eşitlik sorumlularına kampanya hakkında detaylı bilgiler verilirken, tüm vatandaşların kadına yönelik şiddete karşı durması için çağrıda bulunuldu. Kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetin önlenmesi ve ortadan kaldırılması konusunda farkındalığı arttırmak isteyen Osmangazi Belediyesi, kadına karşı şiddetle mücadele için 16 günlük aktivizm kampanyasına destek veriyor. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde başlayacak olan kampanya, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde sona erecek. 16 gün boyunca sürecek kampanya kapsamında Osmangazi’nin mahalleleri ve önemli noktaları, kampanyanın resmi renklerinden biri olan ve daha parlak bir gelecek ile kadına yönelik şiddetten arınmış bir dünyayı temsil eden turuncu renge bürünecek. İlçenin önemli noktaları turuncu renk ile ışıklandırılacak. Aynı zamanda ilçedeki birçok sivil toplum kuruluşunun, okulların, muhtarlıklar ve vatandaşların katılımıyla, ilçenin önemli noktaları turuncu renkteki bayraklarla donatılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Kadına Yönelik Şiddete İçin Turuncu Kampanyası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 09 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadına Yönelik Şiddete İçin Turuncu Kampanyası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı