ADANA HABERLERİ

Kadına Şiddete Birlikte "Dur" Denilecek

IHA
20.07.2015 - 11:37Son Güncelleme :

ADANA KADIN DAYANIŞMA VE İLK ADIM MERKEZİ İLE ADANA KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ'NİN BİRLİKTE YÜRÜTECEĞİ ÇALIŞMALARA AİT PROTOKOL YENİLENDİ.

IHA

Adana Büyükşehir Belediyesi kadına şiddetin engellenmesi için, Adana Kadın Dayanışma ve İlk Adım Merkezi’ne maddi, manevi ve lojistik destek sağlıyor.
Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Kent Konseyi koordinatörlüğünde, Adana Kadın Dayanışma ve İlk Adım Merkezi (AKDAM) Derneği, Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin birlikte yürüteceği çalışmalara ait protokol Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatı ile yenilendi.
Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Durmuş Ökten, Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ve AKDAM Başkanı Av. Muhal İkikardeş ile AKDAM yöneticilerinin katıldığı protokolün ana konusu kadına şiddetin önlenmesi ve kadınların ekonomiye kazandırılması oldu.
“Kadına şiddetin önlenmesi için her türlü çalışmayı birlikte yapacağız” diyen Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Durmuş Ökten, “Kadına şiddete dur demek için hep birlikte çalışacağız. Kadınlarımızı hep birlikte ekonomiye kazandırmanın yollarını arayacağız. İnşallah kadınlar da ekonomiye girdikçe ülke ekonomisine ve Adana ekonomisine katkı sağlayacak. Birlikte iyi işler yapacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ise son dönemlerde yaşanan Özgecan Aslan ve Cansu Kaya cinayetlerine değinerek, Türkiye’de kadına şiddetin geldiği noktaya dikkat çekti. Ekrem Aslan, “Devletin ve kanunların kadına yönelik şiddete karşı yetersiz kaldığı noktada kadınlarımız ile kamu arasında köprü vazifesi gören kurumlara büyük görev düşüyor. Bunların başında Adana Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi ve Kadın Dayanışma Merkezleri geliyor” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Kadına Şiddete Birlikte "Dur" Denilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadına Şiddete Birlikte "Dur" Denilecek haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı