Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kadın yüzbaşı: Dava yüzünden bebeğimi düşürdüm

  Selahattin GÜNDAY/İSTANBUL, (DHA)
  05 Ekim 2011 - 15:08Son Güncelleme : 05 Ekim 2011 - 15:26

  Muvazzaf ve emekli askerler ile TÜBİTAK görevlilerinin yargılandığı ‘Askeri Casusluk ve Şantaj’ davasına bugün devam ediliyor. 13’ü tutuklu 56 sanığın yargılandığı dava İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor. Davanın tutuksuz sanığı Yüzbaşı Yektane Ebru Ercüment, sorgusu aşamasında hamile olduğunu, soruşturma aşamasında üzüntüden çocuğunu kaybettiğini söyledi.

  KADIN YÜZBAŞI SAVUNMASINI YAPTI

  Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ndeki duruşmada 13 tutuklu sanık hazır bulundu. Duruşmada tutuksuz sanıklar savunmasını yaptı

  Davanın tutuksuz sanığı Yüzbaşı Yektane Ebru Ercüment hakkındaki suçlamaları reddetti. İddianamede kendisinin bazı kızlara fuhuş yaptırmak ile suçlandığını belirten Ercüment, "Bu kızları bile tanımıyorum. Sinan paşanın (Tuğamiral Sinan Ertuğrul) tanık olarak çağırılmasını ve müşteki olarak yer alan kızlarla nerede, ne zaman ve kaç lira karşılığında birlikte olduğunu anlatmasını istiyorum" dedi.

  "ÜZÜNTÜDEN BEBEĞİMİ DÜŞÜRDÜM"

  Savcılık sorgusu aşamasında hamile olduğunu söyleyen Ercüment, soruşturma aşamasında üzüntüden çocuğunu kaybettiğini söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı