Eğitim Haberleri

  Kadın servis şoförü öğrencilerin gözdesi

  AA
  19.09.2013 - 11:46 | Son Güncelleme:

  Genellikle erkeklerin direksiyonda görüldüğü okul servisinde şoförlük yapan Gülşen Akın, öğrencilerin ilgisini çekiyor.

  İlde 3 yıldır okul servisi kullanan Akın, velilerden ve erkek meslektaşlarından destek görüyor. Servisindeki öğrencilerle de "anneleri" gibi iletişim kuran Akın, hem öğrenciler tarafından seviliyor hem de kuralları servisindekilere kolaylıkla uygulatıyor.
  Akın, 15 yıl önce kayınpederinin servis aracında hostes olarak çalışmaya başladığını, ehliyetini alarak 3 yıldır servis sürücülüğü yaptığını söyledi.
  Özel bir okulda servis şoförü olarak çalıştığını, kadın olmasının servis şoförlüğü yapmasında hiçbir sorun teşkil etmediğini anlatan Akın, "Biz kadınlar da erkeklerin yapabildikleri çoğu işi rahatlıkla yapabiliriz. Yeter ki istekli ve azimli olalım. Bu işte kendime güveniyorum" dedi.
  Öğrencilerin ebeveynlerinin ilk başta kendisine şüpheyle yaklaştığını ancak ilerleyen dönemlerde alıştıklarını dile getiren Akın, şunları söyledi:
  "Anne babalar bayan bir servis şoförü görünce çok şaşırıyorlar. İlk araç kullanmaya başladığımda veliler şüpheyle karşılamıştı ancak çocuklarına yaklaşımım, kurallara harfiyen uymam ve bir bayan olarak daha dikkatli araç kullanmam nedeniyle endişeleri tamamen gitti. Şimdi çok rahat bir şekilde çocuklarını bana güvenip teslim ediyorlar. Hiçbir endişe duymuyorlar. Hatta teşekkür aldığım anne babalar var."

  Şoför eşi kendisine destek oluyor

  Akın, servis şoförü eşinin ve diğer erkek şoförlerin kendisine destek olduğunu belirterek, "Her meslek gibi servis şoförlüğünün de zor yanları var ama eşim bana çok destek oluyor. Beni yönlendiriyor, yapmam gerekenleri söylüyor. Okuldaki diğer servis şoförleri de beni yadırgamıyor, bana destek oluyor" diye konuştu.
  Gülşen Akın'ın eşi Selim Akın ise eşinin servis şoförlüğü yapmasından gurur duyduğunu belirterek, şöyle dedi:
  "İlk başlarda bir bayan olarak eşimin servis şoförlüğü yapıp yapamayacağından endişe duydum. Trafik yönünde sıkıntılar yaşayacağı endişesi ile bu işi yapmasına karşı çıktım ancak daha sonra alıştı ve iyi de yapmaya başladı. 15 yıldır bu işi yapıyorum. Aramızda bir fark yok. Bir erkek kadar iyi servis şoförlüğü yapabiliyor."

  Veliler memnun

  Akın'ın servisindeki öğrencilerin velilerinden Tülay Karademir, Gülşen Akın'dan çok memnun olduklarını söyledi.
  Kadın olması nedeniyle Akın'a iki çocuğunu da güvenle emanet ettiğini söyleyen Karademir, "İki yıldır Gülşen Hanım'ın servisini tercih ediyorum. Bir bayan olarak kendisi ile gurur duyuyorum ve güvenle kendisine çocuklarımı emanet ediyorum. Gelecek yıllarda da servisini tercih etmeyi sürdüreceğim" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı