Gündem Haberleri

  Kadın sapık 2 yıldır telefonla taciz ediyor

  Hürriyet Haber
  27.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Köyün kadrolu sapığı bulunamıyor

  Eskidağiçi Köyü, telefon sapığı kadın yüzünden birbirine girmiş. Tüm telefonlar dinlemeye alınmış ama tacizci bulunamamış. Köyde herkes birbirinden şüpheleniyor. Köylüler o kadar canından bezmiş ki, telefon aboneliklerini iptal ettirmeye hazırlanıyor.

  TOKAT'ın Zile İlçesi Eskidağiçi Köylüleri, 2 yıldır bir kadın telefon sapığı yüzünden aboneliklerini iptal etme noktasına geldiler.

  Telekom yetkililerinin de bir türlü bulamadığı telefon sapığı, iki yıldır köydeki telefon abonelerini arayarak onları ‘‘işletiyor’’ ve birbirleriyle ilgili yalan haberler veriyor. Köylüler, bu kadın sapık yüzünden ‘‘canlarından bezerken’’, birbirlerine ilişkin yalan haberler nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyorlar.

  Köy Muhtarı Rıfat Kesler, iki yıldır süren bu ızdırabı dile getirirken şunları anlattı:

  ‘‘Beni arıyor, aynı anda başka bir komşumuzun telefonunu da çaldırıyor. İkimize birden, (oğlunuz trafik kazası geçirdi) diyor. Askerde çocuğu varsa ona da, (şehit oldu) gibi şeyler söylüyor. Araştırıyoruz ki, öyle birşey yok. Köydeki tüm insanları arıyor. Kadınlara ve erkeklere eşleriyle ilgili birtakım yalanlar söylüyor. İnsanlarımız birbirine düştü. Herkes birinden şüphelenmeye başladı. Yani köyde hiç huzur kalmadı...’’

  Muhtar Kesler, köy halkı olarak topluca Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulunduklarını belirterek, telefonlarını dinlemeye aldırdıklarını, ancak bunun da sonuç vermediğini söylüyor. Dertli Muhtar, olayın ayrıntılarını şöyle özetledi:

  ‘‘Tokat ve Zile Telekom Müdürlüklerine müracaat ettik. Teknik elemanlar gönderdiler. Görevliler köyde günlerce, haftalarca kaldı. Ancak, Telekom'un teknik elemanları köydeyken yine aradı ve görevlilerle de görüşerek, (beni siz de bulamazsınız, boşuna uğraşmayın) diyerek dalga geçti. Görevliler, köye dağıtım yapılan santraldan yol boyu yaya olarak tüm telefon direklerini incelediler. Ancak yine bulamadılar.’’

  Sapığın akıl almaz ‘‘entrikalarının kurbanlarından’’ bir köylü vatandaş, başına gelenleri şöyle anlattı:

  ‘‘Bu kişi evimi arayarak eşime, (kocan biraz önce benim yanımdaydı, birazdan sana gelecek. İnanmazsan elindeki iki adet marul ve süpürgeye dikkat et) demiş. Ben de eve marul ve süpürgeyle geldim. Artık gerisini siz tahmin edin...’’

  Muhtar Kesler, telefon sapığının bir an önce bulunmasını isteyerek, ‘‘Köyde kimsede huzur kalmadı. Herkes birbirine düştü. Araştırmalardan bir sonuç çıkmazsa ya topluca telefonları yakacağız ya da aboneliğimizi iptal ettireceğiz’’ dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı