Ege Haberleri

EGE

  Kadın patroniçe ve çetesine baskın

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  05 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 04 Ocak 2011 - 18:25

  Eğlence mekanlarında uyuşturucu ticareti ve fuhuş için aracılık yaptıkları belirlenen şebekenin kadın lideri Z.T. ile yaklaşık 35 elamanını gözaltına aldı.

  İZMİR’de polis ve jandarma ekipleri ortaklaşa düzenledikleri yeniyıl operasyonunda, eğlence mekanlarında uyuşturucu ticareti ve fuhuş için aracılık yaptıkları belirlenen şebekenin kadın lideri Z.T. ile yaklaşık 35 elamanını gözaltına aldı. Aralarında kadın travestilerin de bulunduğu zanlıların sorgularının devam ettiği bildirildi. Zehir tacirlerinin ağlarına düşürerek uyuşturucuya alıştırdıkları ve satış yaptıkları bazı kişilerin jandarmaya sığınıp yardım istemesiyle çalışma başlatıldı. İl Jandarma komutanlığı ekiplerinin yaptığı araştırmalarda ve mağdur kişilerin verdiği bilgiler sonrasında şebekenin elemanları tek tek belirlendi.

  ŞAFAKTA BASKIN YAPILDI

  Jandarma timleri, yaklaşık 5 ay süren çalışmalarını tamamladıktan sonra Narkotik Büro Amirliği ekipleriyle bağlantıya geçti. Jandarma ve polis, ortaklaşa olarak Konak, Çeşme, Bornova, Karşıyaka, Balçova ve Buca ilçelerinde Yeniyıl operasyonu düzenledi. Eş zamanlı yapılan baskınlarda, aralarında şebekenin kadın lideri Z.T. ile yaklaşık 35 kişi gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte, kokain, eroin, esrar ve uyuşturucu hapların ele geçirildiği bildirildi.

  EĞLENCE MEKANLARINDA FAALİYET

  Buca Kırıklar Jandarma Komutanlığı’na götürülen zanlıların, sorgulanmaya başlandıkları bildirildi. Zanlıların, kadın ve travesti elamanları aracılığıyla özellikle Alsancak semtindeki eğlence mekanlarında faaliyet gösterdikleri, buralara gelen kişilere uyuşturucu pazarladıkları saptandı. Şebekenin ayrıca isteyen müşterine uyuşturucunun yanı sıra fuhuş için de aracılık yaptıkları tespit edildi. Operasyonda zanlıların verecekleri ifadeler doğrultusunda yeni gözaltılarında yaşanabileceği bildirildi.

  KOKAiN KÖPEK MAMASINDAN

  Operasyonunun ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı. Şebekenin eğlence mekanı da işlettiği bildirilen kadın lideri Z.T.’nin evinde kokaini köpek mamasının içerisinde gizlediği öğrenildi. Bu arada oparasyon sırasında kaçmaya çalışan zanlılardan birisinin de balkondan atlamaya çalışırken ayağını kırdığı bildirildi. Zanlıların ayrıca, evde zorla tuttukları iki yabancı uyrukulu kadına da fuhuş yaptırdıkları ileri sürüldü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı