İzmir Haberleri

İZMİR HABERLERİ

  Kadın Partisi'nden İGC'ye ziyaret

  DHA
  22 Mart 2017 - 11:35Son Güncelleme : 22 Mart 2017 - 15:23

  KADIN Partisi İzmir İl Başkanı Emel Denizaslanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni (İGC) ziyaret etti.

  İGC Başkanı Misket Dikmen ve Genel Sekreter Kenan Çimen ile görüşen Emel Denizaslanı ve yönetim kurulu üyeleri, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek referandum öncesinde yaptıkları çalışmaları anlattı. Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gittiklerini bu kapsamda referandumda 'hayır' diyeceklerini anlatan Kadın Partisi İzmir İl Başkanı Emel Denizaslanı, "Yarınlarımız için hayır kampanyası yürütüyoruz. Çocuklarımızın geleceği adına konuşmaktan korkmamalıyız" dedi.
  Kendilerini "Varolan sisteme isyan eden bir grup" olarak tanımlayan Denizaslanı, "Kadınlar geçmişimizden bu yana hep bu yolu zorlamışlar. Türkiye’de siyaset şu anda erkek egemen bir yapıda. Biz bunu değiştirmek istiyoruz. Bunu başarır mıyız tarih gösterecek. Zor diye bir şey yok, çabalayacağız. Erkeklerin siyasette olmasından şikayetçi değiliz biz erkek egemen siyaset yapısına karşıyız. Son 5 yıldan bu yana kadın cinayetleri, çocuk taciz ve tecavüzlerinde adeta patlama yaşandı. Her dört gençten biri iş bulamıyor. Kadın Partisi olarak biz ‘hayır’ demeye devam edeceğiz" diye konuştu.

  SOSYAL MEDYA VURGUSU

  İGC Başkanı Misket Dikmen de, kadınların siyaset sahnesinde mücadele etmesinin önemli olduğuna, kadınların hakları için çabalarken sosyal medyayı da kullanması gerektiğine dikkat çekti. Geniş kesimlere ulaşmak için internet teknolojilerinden yararlanılmasının çok önemli olduğunu belirten Dikmen, "Basın kuruluşlarının yanında siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri de sosyal medyayı aktif kullanmalıdır. Artık yeni nesil bir medya gelişiyor. Bu da sosyal medya ve internet. Bu alanı iyi kullanan kurumlar daha çok insana ulaşabiliyorlar. Gazeteler de kendilerini yenilemeli ve internet dünyasını iyi kullanmalı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak da biz üyelerimizin bu alanda eğitim alması için çalışma yürüteceğiz. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

  Konuşmaların ardından Kadın Partisi İzmir İl Başkanı Denizaslanı, İGC Başkanı Misket Dikmen’e özel olarak dokunan Atatürk rozeti armağan etti.
  Ziyarette, İGC Başkanı Dikmen, Genel Sekreter Kenan Çimen, Emel Denizaslanı’nın yanı sıra Kadın Partisi İzmir İl Yönetim Kurulu üyeleri Jale Pasinli, Nazan Erdoğan, Nesrin Erişir, Melek Yalçın, Raşit Birgin de yer aldı.

  Etiketler: emel denizaslanı , igc , ziyaret
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  İzmirBugün21 ºCParçalı Bulutlu
  • Perş21 ºC
  • Cuma23 ºC
  • Cmts22 ºC
  • Pazr20 ºC
  • Pzts19 ºC
  • Salı20 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı