ADANA HABERLERİ

Kadın Meclisi'nden 'bilinçli toplum' projesi

DHA
28.03.2017 - 10:35Son Güncelleme :
DHA

ADANA Kent Konseyi Kadın Meclisi ile Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği (ÇKHD) ortaklığında, Büyükşehir Belediyesi desteğiyle 'Bilinçli Kadınla Bilinçli Aile ve Topluma Geçiş Projesi' yürütülüyor.

Proje kapsamında 2017 yılının ilk toplantısı Seyhan İlçesi'nin Havuzlubahçe, Hadırlı ve Akkapı mahallelerinde çocuklara eğitim veren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Süleyman Özgentürk Öğrenim Birimi'nde yapıldı. Velilere yönelik toplantıda konuşan Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zeynep Cennet Ünal, bilinçli kadının toplumdaki önemine değindi. Ünal, Kadın Meclisi tarafından hazırlanan anketin tüm ilçelerdeki kadınlara uygulandığını ve kitaplaşacağını söyledi.

ÇKHD Başkanı Çiğdem Akça da saha çalışmasını önemsediklerini ve kadınlarla bire bir görüşmeye ağırlık verdiklerini belirtti. Projede gönüllü olarak yer alan psikiyatr Şule Güney Sümbül ise ailede etkili iletişim, anne ve çocuk ilişkileri, öfke kontrolü konularında sunum yaptı.

Etkinliğin sonunda TEGV Süleyman Özgentürk Öğrenim Birimi sorumlusu Hakan Kaya'ya teşekkür belgesi verildi.

ADANA,(DHA)

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Kadın Meclisi'nden 'bilinçli toplum' projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 10 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadın Meclisi'nden 'bilinçli toplum' projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı