KOCAELİ HABERLERİ

Kadın Meclisi Üyeleri’ne Güvenli Hayat Eğitimi

IHA
17.10.2015 - 09:34Son Güncelleme :

İZMİT BELEDİYESİ BAYAN MECLİS ÜYELERİ, "GÜVENLİ BİR HAYAT VAR PROJESİ" KAPSAMINDA EĞİTİMLER ALDI.

IHA

İzmit Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, “Güvenli Bir Hayat Var Projesi” kapsamındaki kadına yönelik şiddetle mücadele eğitimine katıldı.
Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde verilen eğitimler üç gün sürdü. İzmit Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri eğitimi tamamlayıp sertifikalarını aldı. Kadına yönelik şiddetle mücadelede yerel ve ulusal sivil toplum kuruluşlarının kapasitesinin güçlendirilmesi hibe programı kapsamında, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Kocaeli Şubesi’nin proje sahibi olduğu, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen “ Güvenli Bir Hayat Var- There is a life” projesi Kocaeli, Sakarya ve Düzce illerinde yürütülüyor.
Projenin genel amacının, ülkemizde kadına yönelik her tür şiddetin ortadan kaldırılması için gerekli önlemlerin tüm tarafların işbirliği ile uygulamaya konulmasına katkıda bulunmak, sivil toplumun güçlendirilmesi yoluyla kadının insan haklarının korunması çalışmalarını bölge ölçeğinde geliştirmek, yaygınlaştırmak ve bu çalışmaları entegre etmek olduğu kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kadın Meclisi Üyeleri’ne Güvenli Hayat Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 09 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadın Meclisi Üyeleri’ne Güvenli Hayat Eğitimi haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:20
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı