Çukurova Haberleri

ÇUKUROVA

  Kadın kültür sanat evi açıldı

  DHA
  16 Aralık 2014 - 11:30Son Güncelleme : 16 Aralık 2014 - 11:30

  HATAY’ın merkez Defne ilçesinde Kadın Kültür Sanat Evi açıldı. Defne Belediyesi tarafından açılan kurumda kadınlara yönelik kültür ve sanat etkinlikleri düzenlenecek.

  Sümerler Mahallesi’ndeki Kadın Kültür Sanat Evi’nin açılış törenine Defne İlçe Belediye Başkanı İbrahim Yaman, CHP İlçe Başkanı Mehmet Gönenç, CHP Antakya Kadın Kolları Başkanı Bilgen Duman, CHP meclis üyeleri ile kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

  Açılışta konuşan Başkan Yaman "Kültür sanat merkezlerinin tüm Defne ilçesinde yaygınlaşması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yakında Akdeniz Mahallesi’nde de buradaki gibi bir kadın kültür sanat evinin açılışını yapacağız. Harbiye’de de gençlerimize yönelik bir merkez açmak için çalışmalarımız sürüyor. Defne’nin ihtiyaç duyduğu daha büyük ve kapsamlı bir kültür merkezi planlarımızı hayata geçirene kadar, mahallelerimize çeşitli kültür sanat çalışmalarının yapılabileceği yerler kazandırmaya devam edeceğiz" dedi.

  Açılış töreninde Defneli kadınlar tarafından hazırlanan folklorik bebek, cam ve ahşap ürünleri gibi çalışmalar da sergilendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı