Gündem Haberleri

  Kadın kılığına girerek emekli hakimi soymaya kalktılar

  Ramazan EĞRİ- İSTANBUL-DHA
  25.11.2009 - 08:55 | Son Güncelleme:

  Kadıköy'de Ali C., eşinin temizliğe gittiği eve bir arkadaşı ile kadın kılığında girerek, 65 yaşlarındaki kalp hastası Meral Pınar ve ablası emekli Hakim Seza Pınar'ı darp etti. Evdeki 100 bin TL değerinde ziynet eşyasını alarak kaçmak isteyen iki soyguncu, gürültüyü duyan apartman sakinlerinin ihbarı ile polis tarafından yakalandı.

  Ablası emekli Hakim Seza Pınar ile birlikte oturan Meral Pınar, bir süre önce kalp amaliyatı olduğu için temizlikçi Ayşe C.'den yanında çalışması için bir bakıcı bulmasını istedi. Bunun üzerine Ayşe C., biri kalp hastası, biri protez bacakla evden çıkmakta zorluk yaşayan iki kadının bakıcı aradığını kocası Ali C.'ye anlattı. İddialara göre, eşinden iki kadın hakkında detaylı bilgi alan Ali C., bir arkadaşı ile birlikte filmleri aratmayacak soygun planı yaptı. Kadın kılığına giren Ali C., evde çalışmak için gelmiş görünümü vererek, önceki akşam saat 18.00 sıralarında, arkadaşı Dursun A. ile iki kız kardeşin kaldığı eve gitti. Daireye rahatça giren iki soyguncu, Seza Pınar'ı tehdit ederek paraların yerini söylemesini istedi. Seza Pınar bağırarak yardım isteyince yan odada yatan kalp hastası Meral Pınar da salona geldi. Soyguncular, iki kardeşi dövüp, evdeki ziynet eşyalarını alarak kaçmaya çalıştı.

   

  DUYARLI KOMŞULAR HIRSIZLARI YAKALATTI

   

  Bu sırada alt katta gürültüyü duyan apartman sakinleri, içerden erkek sesi geldiğini anlayınca yukarı çıkıp kapıyı dikkatlice dinlemeye başladı. Birinin "Paralar nerede" diye bağırdığını duyan komşular, vakit geçirmeden polisi aradı. Olay yerine giden polis, binada çevre emniyeti aldıktan sonra binaya girdi. Polis, merdivenlerde karşı karşıya geldikleri maskeli Dursun A.'yı yakaladı. Bu sırada yangın merdiveninden inen Ali C. kaçmaya başladı. Kendisini kovalayan polis memurlarına bıçak çeken Ali C. da kısa sürede yakalandı.

   

  HASTANEDE TEDAVİ ALTINA ALINDILAR

   

  İki soyguncunun döverek yaraladığı Seza ve Meral Pınar evde baygın halde bulundu. İki kardeş ambulansla Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı. Meral Pınar'ın yoğun bakıma alındığı belirtilirken, Seza Pınar'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

   

  Ali C., Dursun A. ve daha sonra evinde gözaltına alınan Ayşe C. Kadıköy Asayiş Büro Amirliği'ne götürüldü. Ayşe C., polis aracına bindirilerken, "Kocamla aynı araca binmek istemiyorum" diyerek sinir krizi geçirdi.

   

  Çalınmak istenen çok sayıda küpe, broş, yüzük ve 3 adet bilezikten oluşan ziynet eşyası ile bir miktar para ve bir kredi kartı soyguncuların yanlarındaki poşette bulundu. Polis, bu eşyaların yaklaşık 100 bin lira değerinde olduğu belirtti.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı