ANKARA HABERLERİ

Kadın kaynakçılar eğitime başladı

Hürriyet Haber
30.03.2017 - 15:52Son Güncelleme :

Dezavantajlı kadınların kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi için hayata geçen ‘Şiddet Mağduru Kadınların Sosyo-Ekonomik Destek Sistemlerinin Geliştirilmesi’ projesi, Yenimahalle'de başladı.

Hürriyet Haber

Proje kapsamında 50 şiddet mağduru kadın; kaynakçılık, plastik enjeksiyon ve lojistik alanlarında eğitimlere başladı. Yenimahalle Belediyesi, OSTİM Sanayici ve İş Adamları Derneği (OSİAD) ve Hacettepe Üniversitesi ortaklığında gerçekleştirilen proje, kadınları meslek sahibi yaparak sosyo-ekonomik hayata hazırlıyor. Proje kapsamında 15 kadın, kaynakçılık kursunda erkek işi denilen kaynakçılığı kadın nezaketi ve el becerisiyle yapıyor. 10 Mart'ta başlayan ve bir buçuk ay sürecek olan kursta, her bir kursiyeri usta birer kaynakçı yapmak hedefleniyor. Kurs sonunda başarılı olan kadınlar sertifika alacak ve bir ay boyunca İŞKUR desteğiyle staj yapacak. Staj sonrası ise kadınlar firmalarda istihdam edilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kadın kaynakçılar eğitime başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 15 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadın kaynakçılar eğitime başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı