"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Kadın iç çamaşırına meraklıyım

Güzin Abla

<ı>Rumuz: Bu nasıl dert?

Sevgili Güzin Abla, yaklaşımınızı çok beğendiğim için çok özel ve çok önemli derdimi size açıyorum. 30 yaşlarında, evli, iki çocuk babası bir beyim. Sorunum çocukluk yaşlarına kadar uzanıyor. Kadın çoraplarına, kadın iç çamaşırlarına, renkli tüy ve dantellere meraklıyım. Bunları vücuduma sarmaktan büyük keyif alıyorum. Bunu gizli gizli yapıyorum. Bir gören olsa rezil olurum. Ailemin hatta karımın yüzüne bakamam. Bana bu sorunumdan nasıl kurtulabileceğimi yazar mısın Güzin Abla, sana ömür boyu minnettar olurum. Lütfen beni ayıplamayın ve bir çare önerin.

Güzel Çocuğum, kimseyi ayıplamak, suçlamak adetim değildir benim. Köşemi devamlı okuyorsan bunu anlamışsındır. Belki senin sorununa rastlamadım ama, buna yakın şeylerle karşılaştım. Sevgili oğlum, bu senin durumun ruhsal bir sorun sayılır. Sanırım bu duruma ‘‘Fetişizm’’ diyorlar. Yani erkeğin kadın giysileriyle tatmin olmasına, kadına yaklaşmaktan çok, bu tür giysilere dokunmaktan zevk almasına, Fetişizm deniyor. Bu tür cinsel sorunlar da tüm ruhsal rahatsızlıklar gibi tedavi edilerek geçirilebilir. Tek yapılacak şey senin bir psikolog ya da psikiyatra giderek onun tedavisine girmen. Bunu yaparken de ailene ve yakınlarına durumu hissettirmemen. Sorumluluğunu bilen, ailesine düşkün bir genç olduğun anlaşılıyor. Bu durumun seni rahatsız etmesi ve bunun normal bir şey olmadığını anlaman çok iyi. O halde, bir uzman telkinle seni bu davranışlarından kolayca vazgeçirebilir. Üzülmeyi bırak, bir an önce tedaviye başla. Sana da ailene de yazık olur. Çünkü belki farkında değilsindir ama, eşin de bu durum yüzünden mutsuz oluyordur.

X