KARS HABERLERİ

Kadın Girişimcilere Sertifikaları Verildi

IHA
03.07.2015 - 14:33Son Güncelleme : 03.07.2015 - 14:34

KADIN GİRİŞİMCİLERE SERTFİKALARI VERİLDİ

IHA

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan kadın girişimci adaylar, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
KOSGEB Kars Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile Kars Belediyesi işbirliğinde sürdürülen kadın girişimci adaylarına yönelik mayıs ayında düzenlenen ve 70 saat süren Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan kadın girişimci adaylarına, sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
Kars Belediyesi yeni hizmet binası toplantı salonunda düzenlenen törende, kadın girişimciler, sertifikalarını Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, KOSGEG Müdürü Mustafa Işık ve Belediye Başkan Yardımcısı Ferit Yenice’nin elinden aldı.
Sertifika töreninde açıklama yapan KOSGEB Kars Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Işık, girişimcilik sertifikası alan kadın girişimci adaylarının, KOSGEB tarafından destek kapsamına alınan sektörlerde işlerini kurarak kendi işlerinin patronu olacaklarını söyledi.
KOSGEB’in yeni girişimci destek projesine başvuruda bulunacak olan kadınlara, 30,000 TL geri ödemesiz destek ve 70,000 TL de geri ödemeli sabit yatırım desteği kullanabileceklerini de belirten Işık, “Kendi işini kurmak isteyen girişimci adayı, öncelikle işletmesini kuracak. Daha sonrada KOSGEB Veri Tabanına kayıt olacaktır. KOSGEB Veri Tabanına kayıt işlemi tamamlanınca girişimci adayı seçtiği iş fikriyle ilgili iş planını hazırlamaya başlayacaktır. İş planı hazırlama sürecinde KOSGEB Kars Hizmet Merkezi Müdürlüğü olarak kendilerine iş planını hazırlamaya yönelik teknik destek verecektir. İş planını hazırlayarak KOSGEB Kars Hizmet Merkezi Müdürlüğüne sunan Kadın Girişimci adayının Yeni Girişimci Desteği süreci başlayacaktır” dedi.
“KARAÇANTA, DESTEKLERDEN FAYDALANIN!”
Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, kursu başarıyla tamamlayan kadınlara kuracakları işlerinde başarılar diledi.
Kadın girişimcilerin, KOSGEB’in kredi olanaklarından faydalanmaları önerisinde de bulunan Başkan Karaçanta “Sadece belgeyi almakla kalmamalısınız. Verilen desteklerden faydalanın. Kendi işlerinizi kurmak için çaba harcayın. 30,000 TL. geri ödemesiz destek ve 70,000 TL. de geri ödemeli sabit yatırım desteği önemli bir miktardır. Ayrıca geri ödemesi de uygundur.” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından kursu tamamlayan girişimci kadınlar sertifikalarını aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Kadın Girişimcilere Sertifikaları Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadın Girişimcilere Sertifikaları Verildi haberi güncellenecektir.

  KARS NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   05:46
  • Öğle
   12:12
  • İkindi
   15:38
  • Akşam
   18:16
  • Yatsı
   19:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı