DİYARBAKIR HABERLERİ

"Kadın Girişimci Yönetici Okulu Projesi"

AA / Özgür Ayaydın
11.12.2014 - 15:08Son Güncelleme :

- Diyarbakır'da düzenlenen törende proje kapsamında eğitim verilen 120 kadın girişimciye sertifikaları

YEREL HABERLER DİYARBAKIR

AA / Özgür Ayaydın

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da "Kadın Girişimci Yönetici Okulu Projesi"ne katılan 120 kadın girişimciye sertifikaları törenle verildi.

Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin (BÜYEM), TOBB Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu ile kadın girişimcilerin bilgi birikimini ve vizyonunu geliştirmek amacıyla gerçekleştirdiği Kadın Girişimci Yönetici Okulu, Diyarbakır'da mezunlarını verdi.

Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Özkılıç yaptığı konuşmada, ülkelerin kalkınmasında kadın eğitimin önemine vurgu yaparak, şöyle dedi:

"Milletlerin kalkınması kadının eğitim düzeyine paralel gelişme gösterir. Ülkemizin en önemli sorunlarından biri de kadının iş gücüne katılım oranın az olmasıdır. Kadınların iş hayatında yeterince yer almaması ülke ekonomisi açısından büyük kayıptır. Şehrimizde ve ülkemizde ekonomiyi geliştirmek, refahı artırmak istiyorsak, zenginliği yaymak istiyorsak, gayrı safi milli hasılayı, üretimi artırmak istiyorsak, mutlak süratle kadınlarımızı iş hayatına katmalıyız."

Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Pazarlama Koordinatörü Esra Kıvrak ise Diyarbakır'ın Kadın Girişimci Yönetici Okulu'nun açıldığı dokuzuncu il olduğunu söyledi.

Girişimci kadınlara Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri tarafından bir ay süreyle eğitim verildiğini dile getiren Kıvrak, "Kurumsallaşma, inovasyon, sürdürülebilir şirket yönetimi ve müşteri ilişkileri gibi konulardaki bilgiler verildi. Eğitim, girişimcilerin profesyonel hayatına artı değer katacak, iş yaşamındaki varlıklarını güçlendirecek" diye konuştu.

TOBB Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Didar Avcı Türk, sosyal sorumluluk kapsamında uygulamaya geçirilen projenin hedef kitlesinin ticaret ve sanayinin gelişmiş ve gelişmekte olduğu bölgelerde faaliyet gösteren ‘kadın girişimciler olduğunu söyledi.

Avcı, okulun açılmasını sağlayan Garanti Bankası, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ile destek sunan Diyarbakır Ticaret Borsası yöneticilerine teşekkür etti.

Daha sonra eğitimini tamamlayan 120 girişimci kadına sertifikaları verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Diyarbakır haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Diyarbakır haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde "Kadın Girişimci Yönetici Okulu Projesi" haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:15
  • Guneş
   06:56
  • Öğle
   12:15
  • İkindi
   14:56
  • Akşam
   17:14
  • Yatsı
   18:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı