Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  “Kadın-erkek eşitliği” temalı kısa film yarışması

  DHA
  12 Eylül 2014 - 17:05Son Güncelleme : 12 Eylül 2014 - 17:10

  TÜSİAD, üniversite öğrencilerine yönelik, "Kadın-Erkek Eşitliği" temalı kısa film yarışması başlattı. Yarışma, genç nesillerin toplumsal zihniyet dönüşümünü hızlandırıcı gücünden hareketle, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

  Yarışma kapsamında "Kadın-erkek eşitliğinden ne anlıyorsunuz?", "Kadın-erkek eşitliği nasıl olmalı?", "Mevcut eşitsizlikler sizi ve çevrenizi nasıl etkiliyor?" gibi sorulara cevap aranıyor.

  Yarışmada, "en çok 1 dakika süreli" ve "en çok 5 dakika süreli" olmak üzere iki kategoride kısa film başvuruları alınacak.

  Başvuru süreci 14 Kasım 2014 tarihinde sona erecek. Ön elemeyi geçen eserler aşağıdaki jüri üyeleri tarafından değerlendirecek.

  Ön Elemeyi Geçen Filmler için Jüri Heyeti (Alfabetik sıralama) :

  1. Nuri Çolakoğlu
  2. Prof. Dr. Yıldız Ecevit
  3. Nur Ger
  4. Tomris Giritlioğlu
  5. Şener Şen
  6. Alin Taşçıyan
  7. Yavuz Turgul
  8. Hülya Uçansu
  9. Uğur Vardan
  10. Serra Yılmaz

  Ödüller:

  Her bir kategori için birincilik ödülü 7.500 TL, ikincilik ödülü 5.000 TL ve üçüncülük ödülü 3.000 TL. Kazananlar Ocak 2015’te TÜSİAD tarafından düzenlenecek konferans kapsamında ödül töreninde açıklanacak ve ödüller sahiplerine takdim edilecek. İstanbul dışından katılım sağlayıp, ödül kazanan yarışmacılara yurtiçi ulaşım ve konaklama desteği sağlanacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı