Ege Haberleri

  Kadın doktorun sır intiharı

  Taylan YILDIRIM / İZMİR, (DHA)
  12.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi’nde dün saat 09.30 sıralarında temizlik yapan görevliler, yeni doğan servisindeki özel odada bir kadının cansız bedenini gördü, yöneetime bildirdi.

  Yaşamını yitiren kişinin birimde görevli uzman doktor Rengin Ayçiçek (38), olduğu ortaya çıktı. Batman ve Diyarbakır’daki bazı özel hastaneelerde de çalışan ve geçen temmuz ayında Ege Üniversitesi’ndeki görevine başlayan Ayçiçek’in, bir süre önce eşinden ayrıldığı, 12 yaşındaki çocuğuyla yaşadığı öğrenildi. Ayçiçek’in önceki gün saat 18.00 sıralarında, görevlilerden bazı ilaçlar aldıktan sonra bir daha görünmediği belirlendi. Bir hastayı kontrol etmesi için saat 21.00 sıralarında cep telefonundan aranan Ayçiçek’ten ses çıkmadı.

  Sigara izmaritleri

  Olay yeri inceleme ekiplerinin araştırmasında Ayçiçek’in yanında, kullanmamasına rağmen, çok sayıda sigara izmaritiyle ilaç kutuları bulundu. İlk incelemde, Ayçiçek’in, bazı ilaçları karıştırdıktan sonra sağ elinin üzerine taktığı damar açıcı branülden enjekte ettiği belirlendi. Branülün Ayçiçek’in elinin üzerinde takılı bulunduğu öğrenildi. Böbreklerinden rahatsız olan Ayçiçek’in, anestezi sırasında da kullanılan kas gevşetici özelliği bulunan ilacı enjekte ettiği belirlendi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı