AYDIN HABERLERİ

Kadın Doğum Ve Çocuk Hastanesi’nde Göz Polikliniği Hizmetine Girdi

IHA
10.10.2015 - 09:07Son Güncelleme :

GÖZ POLİKLİNİĞİ AYDINLILARIN HİZMETİNE GİRDİ

IHA

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi her geçen gün verdiği hizmetlerin sayısını ve kalitesini artırarak büyümeye devam ediyor.
Daha önce Kulak Burun Boğaz Polikliniğinin Aydınlıların hizmetine sunulmasının ardından şimdi de Göz Polikliniği hizmete girdi.
“AYDINLILAR EN ÇOK GÖZ RAHATSIZLIĞI İÇİN GELİYOR”
Rutin göz muayenelerinin yapılmasının Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde yapılabildiğini belirten Uzm. Dr. Fatma Betül Aktaş, “Yeni açılan bir poliklinik olmasına rağmen iki günde 80 hastaya hizmet verdik. Göz Hastalıkları Polikliniği Aydınlıların yoğun olarak geldiği branşların başında yer alıyor. Açılan bu poliklinik sayesinde Aydın Devlet ve Atatürk Devlet Hastanelerindeki yoğunluğun azaltılması amaçlanmaktadır. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine de bu polikliniğin açılması bir avantajdır. İleri tetkik ve tedaviler için Aydın Devlet ve Atatürk Devlet Hastanelerine yönlendiriyoruz” şeklinde konuştu.
“ŞUAN İNTERNET ÜZERİNDEN RANDEVU VEREMİYORUZ”
Göz Polikliniğinin Aydın’a hayırlı olmasını dileyen Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Feyza Türkmen İlkkahraman, “Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak daha önce Aydınlıların hizmetine Kulak Burun Boğaz Polikliniğini sunmuştuk. Şimdi de göz polikliniğini hizmete açarak Atatürk Devlet ve Aydın Devlet Hastanesine göz rahatsızlığı şikâyeti sebebiyle başvuranların yoğunluğunu azaltmak ve daha fazla hastaya hizmet verebilmek için hastanemize bu polikliniği kazandırdık. Şu an İnternet üzerinden randevu veremiyoruz. En kısa sürede randevu sistemini aktif hale getirmek için gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızı sürdürürken bir yandan Prematüre bebeklerde yaşanan göz rahatsızlıkları teşhisi için ROP Tanı Merkezini açmayı planlamaktayız. Bu merkezi açtıktan üniversitenin de yükünü azaltarak, prematüre bebeklerin çevre illere gitmesinin önüne geçmek için istiyoruz” ifadelerini kullandı.
ROP: Erken doğan bebeklerde görülen en önemli göz problemi Permatüre Retinopatisi (ROP)’dir. Erken doğumdan ötürü gelişimini tamamlamamış damarlar nedeniyle retina tam oksijen alamaz ve normal olmayan zararlı yeni damarlar oluşur. Bu da retina tabakasında kanama, kabarma ve büzüşmeye gibi sonuçlara yol açar. Tedavi edilmezse görmeyi tamamen bozan ve prematüre bebeklerin en önemli göz sorunlarından biri olan "prematürelik retinopatisi" (ROP) ortaya çıkar. İşte bu nedenle Retinopati’nin erken tanısı ve tedavisi çok önemlidir

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Kadın Doğum Ve Çocuk Hastanesi’nde Göz Polikliniği Hizmetine Girdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde saat 09 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadın Doğum Ve Çocuk Hastanesi’nde Göz Polikliniği Hizmetine Girdi haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  09 Kasım 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:57
  • Guneş
   07:35
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   15:51
  • Akşam
   18:10
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı