« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kadın devrimi

Ünal Aysal 1404 oyla yeniden başkanlığa seçilirken kulüp tarihinde bir ilk yaşandı.Şu ana kadar yalnızca 2 kadın yöneticinin görev yaptığı G.Saray’da hem Ebru Köksal hem de Candan Erçetin yeni yönetimde yer aldı. Böylece Ünal Aysal, kadın üyelere verdiği önemi göstermiş oldu.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

G.SARAY’dan Ünal Aysal’a güven oyu... Tek aday olarak girdiği seçimde yaz dönemi olması nedeniyle katılım şüpheleri bulunan Aysal’a sarı kırmızılı camiadan tam destek geldi. Aysal, geçerli 1412 oyun 1387’sini listesiyle, 17’sini ise beyaz listeden alarak, toplam 1404 oyla 3 yıllığına yeniden başkanlığa seçildi
 Dün Galatasaaray Lisesi’nde yapılan kongreye Aysal’ın yeni dönemde listesine almadığı 7 yöneticinin hiçbiri katılmadı. Ali Dürüst, Adnan Öztürk, Refik Arkan, Celal Gürcan, Mete Başol ve yurt dışında bulunan Abdurrahim Albayrak kongreye gelmedi.

ÜYELERİNİN YÜZDE 21’İ KADIN

BAŞKAN Ünal Aysal’ın yönetim kurulu listesi ise Galatasaray arihi adına önemli bir kadın devrimine imza attı. 108 yıllık kulüp tarihinde tam 84 farklı yönetim kurulunun görev yaptığı sarı kırmızı kulüpte bugüne kadar Belma Çobanlı ve Bikem Arda Koç olmak üzere sadece 2 kadın yönetici görev yaptı.Aysal ise yeni dönemde G.Saray’a uzun yıllar hizmet veren Ebru Köksal ve sanatçı Candan Erçetin’e listesinde yer vererek, üyelerinin yüzde 21’i kadın olan sarı kırmızılı camiaya verdiği sözü tutmuş oldu.

İnan KIRAÇ İLE SOHBET ETTİ

GENEL kurulda Başkan Ünal Aysal’ın, camianın önemli ismi ve G.Saray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ile uzun süre samimi sohbeti de gözlerden kaçmadı. Aysal ile Kıraç’ın konuşması sırasında ikilinin yanına gelen sanatçı Aydemir Akbaş ise, “Seni 10 yıl daha bırakmayız başkan” diyerek takıldı. Aysal da bunun üzerine “Bırak onu Aydemir, beyaz oy mu attın yoksa” diye espri yaparak herkesi güldürdü. Toplam 12 sandıkta gerçekleştirilen seçimlerde 7 numaralı sandıkta oyunu kullanan Aysal, seçimin G.Saray Kulübü için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Erçetin katılamadı

DURSUN Özbek aidatını yatırmadığı için çıkarıldığı listeye dahil edilen sanatçı Candan Erçetin’in, başka bir programı olduğu için kongreye gelemediği belirtildi.

Üyelere yemek

G.SARAY Lisesi’nin bahçesinde yemek servisi yapıldı. Ayrıca kongreye katılımı artırmak için İstanbul’un çeşitli merkezlerinden servis araçları kaldırıldı.

Mardin'den destek

G.SARAY Mardin Spor Okulu’ndan bir grup öğrenci, Galatasaray Lisesi’ni ziyaret ederken, Ünal Aysal için de “Mardin seninle gurur duyuyor” diye tempo tuttu.

Gelecek 3 yıl G.Saray’ın zafer seneleri olacaktır

Ünal Aysal, tekrar başkanlığa seçilmesinin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında iddialı hedefler çizdi.

G.SARAY Kulübü’nün olağanüstü seçimli genel kuruluna tek aday olarak girip tekrar başkan seçilen Ünal Aysal, sonuçlar açıklandıktan sonra iddialı mesajlar verdi. Aysal seçime katılımın tahmininin üstünde olduğunu vurgulayarak, “Bu, bize hem güç verdi hem de sorumluluklarımızı netleştirdi. Tahmin ediyorum, önümüzdeki 3 sene G.Saray’ın zafer yıllarının arka arkaya geleceği, başarılarının çok daha net şekilde ortaya çıkacağı bir dönem olacaktır” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz