NEVŞEHİR HABERLERİ

Kadın danışma merkezinden Ürgüplü gençlere seminer

DHA
30.03.2017 - 10:25Son Güncelleme :
DHA

Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR, (DHA)- NEVŞEHİR Belediyesi Kadın Danışma Merkezi tarafından Ürgüp İlçesi'nde orta öğretim gençlerine yönelik olarak eğitici seminer düzenlendi.
Ürgüp Kılıçaslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kulübü tarafından düzenlenen 'Ergenlik Döneminde Ruhsal Sorunlara Yaklaşım ve Toplumsal Rollerin Gelişime Etkileri' konulu seminere öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Seminerde Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi yöneticilerince verilen seminerde lise eğitimi gören gençlerin içinde bulundukları ergenlik döneminin özellikleri, bu dönemde karşılaşılan zorluklar ve toplumsal rollerin gelişime etkileri dile getirildi. Seminerde ayrıca yeni nesillerin toplumsal rollere bakış açısının değerlendirilerek, var olan olumsuz algıların ortadan kaldırılması bunun yerine sağlıklı ve objektif bir bakış açısının nasıl sağlanabileceği konularında da ayrıntılı bilgiler aktarıldı.
Seminerde ayrıca gençlere çocuk istismarı, çocuk hakları ve bu kapsamdaki kanunlar konusunda ayrıntılı bilgilere yer verilen eğitimde ayrıca Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezinin çalışmaları konusunda da katılımcı gençlere bilgiler aktarıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Kadın danışma merkezinden Ürgüplü gençlere seminer hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 10 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadın danışma merkezinden Ürgüplü gençlere seminer haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı