ANKARA HABERLERİ

Kadın bestekârlardan muhteşem konser

Hürriyet Haber
26.04.2017 - 15:46Son Güncelleme :

Uluslarası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY), önceki akşam Cer Modern’de ‘Türk Dünyası Kadın Bestekârlar Konseri’ düzenledi.

Hürriyet Haber

Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) ve Başkent Üniversitesi iş birliğindeki konserde; Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Türkiye, Başkurdistan ve Tataristanlı kadın bestekârlar eserleriyle sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Etkinliğin kadınlara ve klasik müziğe ilişkin pek çok yeni projelere de ilham vereceğini söyleyen TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, “Konserimizin Türk Cumhuriyetleri arasındaki kültürel entegrasyona katkı sağlayacağı, Türk dünyası müzik mirasının tanıtımına ve kültürlerarası barış ve etkileşime hizmet edeceğine inanıyorum” dedi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kadın bestekârlardan muhteşem konser hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 15 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadın bestekârlardan muhteşem konser haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı