MANİSA HABERLERİ

Kadın Afet Gönüllüleri göreve hazır

DHA
31.03.2016 - 14:02Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'da Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi'nden (ŞEKAME) oluşan Kadın Afet Gönüllüleri projesine katılan kadınlar eğitimlerini tamamladı.

Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi'ndeki (ŞEKAME) Kadın Afet Gönüllüleri projesi kapsamında başvuran 35 kadın ilk yardım ve afet konularında eğitimden geçti. Toplamda 10 saat süren eğitime başvuran gönüllü kadınlar 112 Acil Komuta merkezinde görevli uzmanlar ve AFAD yetkililerinden eğitim aldı. Eğitimlerde gönüllü kadınlara ilk gün uzmanlar tarafından acil yardım konularında pratik yaptırılarak eğitim verildi. Eğitimin ardından yangın tatbikatı yapılarak başarıyla geçenler belirlendi. Kadın afet gönüllülerinin acil durum ve doğal afetler karşısında daha bilinçli bir şekilde hareket edeceklerini ifade eden AK Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Kadın meclisimiz, AFAD ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün hazırladığı bu proje kapsamında 10 saatlik eğitimlerini tamamlayan 35 gönüllü bundan sonra oluşabilecek herhangi bir doğal afet karşısında nasıl davranabileceklerini en iyi şekilde öğrenmiş oldu. 2 gün boyunca toplamda 10 saat süren bu eğitimle alanında uzman olan görevliler tarafından ilk yardım ve afet eğitimi aldı. Eğitimin son günü şantiyede yapılan yangın tatbikatını başarıyla tamamlayan gönüllüler, bundan sonra olaylara çok daha bilinçli bir şekilde müdahale ederek olası can kayıplarının önüne geçmeye çalışacak" dedi.

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA,(DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Kadın Afet Gönüllüleri göreve hazır hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 14 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadın Afet Gönüllüleri göreve hazır haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı