Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kadıköy'de Suriyeli çocukların dramı

  Elvan EZBER/ İSTANBUL, (DHA)
  10 Ocak 2015 - 11:46Son Güncelleme : 10 Ocak 2015 - 11:56

  İSTANBUL’da soğuktan etkilenen Suriyeli çocuklar, pazarları dolaşıp satılmayan elde kalmış elbiseleri ve ayakkabıları topluyor. Bir yandan oyuncaklardan gözlerini alamayan çocuklar, boylarından büyük torbalarla ailelerine götürüyor.

  Savaştan kaçan Suriyelilerin içinde bulundukları olumsuz şartlar havaların soğumasıyla daha da arttı. Soğuk havaya hazırlıksız yakalanan Suriyeliler, semt pazarlarını mesken tutuyor. Bu pazarların arasında Kadıköy’de bulunan Hasanpaşa Semt Pazarı da var. Cuma günü pazarın bitim saati olan 17.00’ye Suriyeli çocuklar pazara akın ediyor.

  Kadıköyde Suriyeli çocukların dramı

  Boylarından büyük torbalarla tezgah aralarında dolaşan çocuklar pazarcılardan kendilerine yardım etmelerini istiyor. Birçok pazarcı elinde kalmış satılmayan ürünleri onlara veriyor. İzin alan çocuklar büyük küçük, kirli temiz, yırtık sağlam demeden ellerine gelen kıyafet ve ayakkabıları torbalarına dolduruyor.

  Kadıköyde Suriyeli çocukların dramı

  Çocuklar, torbayı sırtına vurup yakınlarına ulaştırmak için hızlıca pazardan uzaklaşıyor. Çocuklar pazardan uzaklaşırken gözleri oyuncak tezgahlarında kalıyor. Oyuncaklara dokunmakla yetinen çocuklar daha çok üşümemek için pazardan ayrılıyor.

  Kadıköyde Suriyeli çocukların dramı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı