« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kadıköy'de olağanüstü hal!

Süper Lig’de Fenerbahçe ile Osmanlıspor arasındaki maç öncesi stat çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Valiliğin kararı nedeniyle stat çevresindeki bazı yollar kapatıldı.

DHA / Fotoğraflar: Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

İstanbul Valiliği tarafından alınan güvenlik önlemleri gereği maç günü bazı statların çevresindeki yollar kapatılacak ve maç bitiminden 1 saat sonrasına kadar o şekilde kalacaktı.
Bunun ilk örneği bu akşam Ülker Saraçoğlu Stadyumu’nda oynanan Fenerbahçe-Osmanlıspor maçı ile başladı.

Yolların kapatılması nedeniyle Kadıköy'de bazı noktalarda yoğun trafik oluştuğu görüldü. 

Stada gelen taraftarlar 2 kez aramadan geçerken, araçlar stadın etrafına giriş yapamadı. E-5 üzerinde stada girişten 1,5 kilometre öncesine kadar yol trafiğe kapatılırken, stada arabayla en yakın giriş Yoğurtçu Parkı ve çevresi oldu.

Stada gelen taraftarlar araçlarını Kadıköy’e ve Hasanpaşa’ya park ederken, güvenlik önlemleri sebebiyle trafik de bir hayli aksadı.

Kadıköyde olağanüstü hal
Fenerbahçe-Osmanlıspor maçı öncesinde de güvenlik güçleri stat çevresini ablukaya aldı. Saat 15.00’ten itibaren stada çıkan bütün yollar trafiğe kapatılırken passoligi olamayan kişiler stat çevresine yaklaştırılmadı.

FENERBAHÇE 1 NİSAN'DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Fenerbahçe konuyla ilgili daha önce şu açıklamayı yapmıştı:

İstanbul Valiliğince alınan kararlar doğrultusunda, 2015-2016 Futbol Sezonu sonuna kadar Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde oynanacak olan maçlarla alakalı güvenlik tedbirleri kapsamında, bu hafta sonu stadımızda oynanacak olan Fenerbahçe – Osmanlıspor maçı itibariyle müsabaka günü maç saatinden 3 saat öncesinden, müsabaka bitiminden 1 saat sonraya kadarki süre içerisinde, Bağdat Caddesi – Bostancı gidiş güzergahı (Hasanpaşa kavşağından Kızıltoprak ışıklara kadar) ve Recep Peker Caddesi Kızıltoprak – Kurbağalıdere arası çift yön (Yoğurtçu Parkı’ndan Kızıltoprak ışıklara kadar) olmak üzere araç trafiğine kapalı olacaktır.

Maça araçlarıyla gelecek olan taraftarlarımızın tedbirlerini bu doğrultuda almalarını önemle rica ederiz.Kadıköyde olağanüstü halBunları da Beğenebilirsiniz