Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kadıköy'de leylak festivali

  Hürriyet Haber
  23 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 23 Mayıs 2000 - 00:01

  KADIKÖY Belediyesi Sağlık ve Sosyal Dayanışma Vakfı (KASDAV) ile Merdivenköy Gönüllüleri tarafından 1. Leylak Festivali düzenlendi. E-5 Karayolu Göztepe mevkiinde, Merdivenköy Gönüllüleri tarafından daha önce leylaklar ekilen alanda gerçekleştirilen festivale, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve ANAP İstanbul Milletvekili Ediz Hun, Kadıköy Kaymakamı Hüseyin Eker, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, 29 Ekim, Anakent ve Faik Reşit Unat İlköğretim Okulları ile Mediha Tansel Zihinsel Engelliler Okulu’ndan çok sayıda öğrenci katıldı.

  TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Hun, festival nedeniyle oluşturulan standları gezip, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra uçurtma uçurdu.

  En son 15-16 yaşlarındayken babasıyla uçurtma uçurduğunu anlatan Hun, ‘‘45 yıl önce babamla beraber uçurtma uçurmuştum. Çok zaman geçti. Biraz acemileşmişim, ama hala atletik bir yapım var’’ dedi.

  Çeşitli yarışmaların yapıldığı festivalde, ilköğretim okulu öğrencileri dans, tiyatro ve müzik gösterileri sundu.

  ‘‘Birileri’’ adlı müzik grubunun da konser verdiği festivalde, çocuklar daha sonra uçurtma şenliğine katıldı ve duvar boyadılar. Bazı çocuklar ise masa tenisi ve satranç oynadılar. Festivale, ‘‘Mahallenin Muhtarları’’ ve ‘‘Bizimkiler’’ adlı televizyon dizilerinin oyuncuları da katıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı