« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaderimiz derbiye bağlı değil

Beşiktaş Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Kenan Öner, yönetimin geleceğinin Fenerbahçe derbisine indirgenemeyeceğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Öner, “Yönetimleri belirleyen tek yer genel kuruldur. Derbiyi kazanacağız. M.United’ten puan alabiliriz. Tello, Bobo ve Nobre’ye güveniyoruz. Pavlyuchenko ya da Carew gündemimizde yok. Delgado konusuna ilk yarından sonra karar vereceğiz” dedi.

İşte Kenan Öner’in sözleri:

ÖNEMLİ OLAN KÖTÜ OYNADIĞINIZ MAÇTA GALİP GELMEK
Trabzonspor bize karşı en iyi futbolunu oynadı. Böylesine bir maçtan 2-0 galip ayrılmak elbette ki mutluluk vericidir.
İyi oynadığınız maçta zaten galip geliyorsunuz, ama önemli olan kötü oynadığınızı maçta puan alabilmek.

YÖNETİMİN GELECEĞE DERBİYE BAĞLI OLAMAZ
Futbol takımının ya da yönetimin geleceğini tek bir maça endekslemek düşüncesine asla katılmıyorum. Asla kabul etmiyorum. Sağduyulu hiçbir insan bunu kabul etmez.
Yönetimleri belirleyen tek yer kulüplerin genel kurullarıdır. Herkesin bunu böyle bilmesi gerekir.

FENERBAHÇE’Yİ YENECEĞİZ
Derbiler, 6 puanlık maçlar olarak değerlendirilir. Bu nedenle elbette ki çok önemlidir ve galip gelmeyi arzu edersiniz. Ancak son yıllarda özellikle İnönü’de çok iyi neticeler alamadık. Ancak b kez farklı olacak. Bütün yönetim kadromuz, futbolcu ve teknik heyetimiz bu maçı, çok önemsiyoruz. Derbiden başarılı çıkacağız, bunun için tüm hazırlıklarımızı yapacağız.

MANCHESTER’DAN PUAN ALACAĞIZ
Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda 3. olup, Avrupa Ligi’ne gidebilmemiz, sadece bize bağlı değil. CSKA ve Wolsfburg’un alacağı sonuçlar da bizi etkileyecek. Wolsfburg’un CSKA’dan puan alması ve bizim de CSKA’yı yenmemiz gerekiyor. Bunu yapabileceğimizi düşünüyoruz. Ayrıca Manchester United’de eski gücünde değil, İngiltere’de de puan alabiliriz.

ÇİFTE ŞAMPİYONLUĞMUZ VAR… ÜÇ AYDA NE DEĞİŞTİ
Küfür konusunda insanlar öncelikle otokontrollerini gerçekleştirmelidirler.

Beşiktaş, başkanıyla, teknik heyeti ve futbolcusuyla geçen sezon çifte şampiyonluğu kazanmış, hâlâ bu apoletleri üzerinde taşıyan bir takım. Üç ayda ne değişti ki…

Başlangıçta alınan başarısız netice sonrası mahvolduk yorumlarına gerek yoktu. İşte görüldüğü gibi 12. hafta itibariyle zirvenin adayıyız.

BAŞKANA VE YÖNETİME KÜFÜR EDENLERİ KINIYORUM
Beşiktaş yine şampiyonluğun en güçlü adayıdır. Statta edilen küfürleri hiç kimse kabul edemez, hiç kimse başkanına, yönetimine küfürle tepki veremez.

Eleştiriler yapılır, bunların yeri divan kurulu, mali genel kurul toplantılarıdır. Ama küfür kimsenin ne hakkı, ne de yakışır bir davranıştır. Küfür edenleri şiddetle kınıyorum. Bunu sağduyulu Beşiktaşlıların ortadan kaldıracağına inanıyorum.

TELLO, BOBO VE NOBRE’YE GÜVENİYORUZ
Tello ve Bobo, Nobre gibi oyuncularımızda form düşüklüğü olduğundan bahsediliyor. Fakat, eminim  bu futbolcularımız en iyi futbollarını oynamak istiyorlardır. Karakter olarak da bu arkadaşlarımı iyi tanıyorum. Böyle devam etmeyeceklerdir. Form grafikleri yükselecektir.  Takımımızın kazandığı ivme onlara da yansıyacaktır.

ŞARTLAR OLUŞURSA BOBO’NUN TRANSFERİNE İZİN VERİRİZ
Tello, Bobo ya da başka bir yabancı futbolcumuzla yolların ayrılması gibi bir durum şu anda söz konusu değil. Bobo zaten, her transfer döneminde ismi ön plana atılıyor. Böyle çok konuşulup, satılmayınca tabii ki olumlu olmuyor. Beşiktaş ve Bobo için şartlar oluştuğunda düşünürüz.

DELGADO KONUSUNU İLK YARIDAN SONRA KARARA BAĞLAYACAĞIZ
Delgado için kontenjan açılıp açılmayacağı konusu da gündeme gelmedi. İlk yarıdaki maçlar bitsin, teknik heyet fikrini belirtsin, herkesin performansını görelim. Oturup, konuşuruz. Yönetimin, bu konuda maçlardan sonra kararını verecek.

PAVLYUCHENKO VE CAREW GÜNDEMİMİZDE YOK
Pavlyuchenko ya da Carew gündemimizde yok.  Şu anda en zor maçlarımızı oynuyoruz. Bunlar tamamen bizim dışımızda gelişen olaylar.

OCAK’TAKİ GENEL KURUL GERGİN GEÇMEYECEK
Beşiktaş camiası olgun bir olaydır. Tribündeki küfürleri baz alarak Ocak’taki genel kurulun da gerilimli geçeceğini düşünmek yanlıştır.  Her şeyin hayırlısı olur inşallah.


Bunları da Beğenebilirsiniz