Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kader günü gelip çattı

  hurriyet.com.tr
  04 Aralık 2009 - 10:25Son Güncelleme : 04 Aralık 2009 - 10:56

  Oda arkadaşını zorla sekse zorladıktan sonra vahşice öldürmekle suçlanan ABD'li öğrenci Amanda Knox'un kaderi bugün belli olacak.

  MAHKEMEDE ÇOK SAKİNDİ

  İtalya'nın Perugia kentinde 1 Kasım 2007'de bir apartman dairesinde vahşi bir cinayet işlendi. Öğrenci değişimi programıyla İtalya'da okuyan ABD'li Amanda Knox, İngiliz oda arkadaşı Meredith Kercher'i öldürmekle suçlanıyor. Kercher'in satanist bir törene kurban gittiği ya da grup seks sonrası öldürüldüğü iddia edildi. 

  Dünyayı meşgul eden davanın sonucunun bugün İtalya'da açıklanması bekleniyor. Oda arkadaşını öldürmekle suçlanan Amanda Knox dün mahkemede kendini savundu. Knox, "Çok korkuyorum çünkü yüzüme zorla bir katil maskesi takıldı. İki yıldır benden desteklerinin esirgemeyen aileme ve arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi.

  İtalyan savcı Mignini, Amanda Knox'a ölüm cezası istedi. Savcı, Amanda Knox'un 2 Kasım 2007 gecesi oda arkadaşı Meredith Kercher'i zorla sekse zorladığını, ardından da vahşice öldürdüğüne inanıyor.

  Avukatları ise mahkemenin Amanda Knox'u serbest bırakacağına inanıyor. Cinayetin işlendiği gece Knox'un başka bir yerde olduğu iddia ediliyor.

  Dava iki yıl sürmesine rağmen, Amanda Knox'u suçlayan deliler tam olarak bulunamadı. İtalyan hakimin bugünkü kararı verirken daha çok hislerine güveneceği belirtiliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı