ANTALYA HABERLERİ

Kadem, STK Kadın Temsilcileriyle Biraraya Geldi

IHA
12.10.2015 - 16:20Son Güncelleme : 12.10.2015 - 16:21
IHA

Kadın ve Demokrasi Derneği’nin(KADEM) Antalya temsilciliği, Sivil Toplum Kuruluşlarının(STK) kadın temsilcileri ile tanışma ve istişare toplantısında bir araya geldi.
Yaklaşık 15 STK’nın kadın temsilcisi, KADEM Antalya İl Temsilcisi Zeynep Ayşe Taş’ın başkanlığında toplandı.
Toplantıda konuşan KADEM İl Temsilcisi Zeynep Ayşe Taş, KADEM’in kadının siyasal, sosyal ve ekonomik hayattaki statüsünü arttırmak üzere, demokratik reformlara destek olacak alternatif bir söylem ürettiğini belirtti.
Taş, " KADEM, kadın hareketinin şimdiye kadar ki kazanımlarını dikkate almakla birlikle, kadın hareketine yeni bir ivme kazandırıyor. Cinsiyet adaleti yaklaşımını merkeze alarak kadınları çağdaşlık, uygarlık perspektifinde tek tipleştiren söylemlere karşı kadının kimlik, kişilik, özgürlük ve varoluş mücadelesini destekliyor. Farklılıkların kadını ve demokrasiyi zenginleştirdiğini benimseyen, kadın ve erkeğin mevcut fırsatlara ve olanaklara erişiminde şans ve fırsat eşitliğini önemsiyor. Derneğimiz, demokratik mekanizmaları kullanarak, siyasal, sosyal, ekonomik sürdürülebilir kalkınmada kadının temsil oranını arttırmayı hedefleyen bir sivil toplum kuruluşu olmak üzere yola çıktı. Ayrıca hayatın her alanında kadının ihtiyaçlarına cevap verecek ve kadının sesi olacak bir sivil toplum örgütü olmayı kendisine amaç edindi” dedi.
Tekrar bir araya geleceklerini ifade eden Taş, yapacakları çalışmalarda dayanışma içerisinde hareket etmek istediklerini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kadem, STK Kadın Temsilcileriyle Biraraya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 16 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadem, STK Kadın Temsilcileriyle Biraraya Geldi haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:38
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:27
  • Akşam
   19:03
  • Yatsı
   20:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı