Dünya Haberleri

  Kaddafi'ye karşı geldi kaçırıldı

  hurriyet.com.tr / DIŞ HABERLER
  23.02.2011 - 09:50 | Son Güncelleme:

  Libya'da hükümet karşıtı protestolara destek vermek için dün istifa eden İçişleri Bakanı Abdul Fettah Yunus El Abidi'nin kaçırıldığı bildirildi.

  CNN International, Libya devlet televizyonuna dayandırdığı haberinde, Bingazi'deki "çetelerin" El Abidi'yi kaçırdığını belirtti.

  Devlet televizyonunun haberine göre, Libya güvenlik güçleri, El Abidi'nin kaçırılmasından sorumlu olanları uyararak, "Saklandıkları yerde yakalanacaklar" ifadesini kullandı.

  El Abidi, dün gece "17 Şubat Devrimi"ne destek olmak için görevinden ayrıldığını açıklayarak, Libya lideri Muammer Kaddafi'ye tepki olarak istifa eden hükümet yetkililerine katılmıştı. El Abidi, Libya ordusunun da "meşru taleplerde" bulunan halkın safına geçmesini istemişti.   

  Libya eski İçişleri Bakanı El Abidi'nin Bingazi kentinde güvenlik güçleriyle protestocular arasında çıkan çatışmalarda şu ana kadar 300 sivilin öldüğünü öğrenmesinin ardından istifa kararı aldığı belirtildi.

  Libya lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi'nin yardımcılarından Yusuf Savani de bugün yaptığı açıklamada, iktidar karşıtı gösterilerde şiddet kullanılmasını protesto etmek için görevini bıraktığını ifade etti.

  PERU, LİBYA'YLA DİPLOMATİK İLİŞKİLERİ KESTİ 

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı