Gündem Haberleri

GÜNDEM

  "Kaddafi’nin ölüm görüntülerinden zevk alınmamalı”

  A.A
  26 Ekim 2011 - 09:33Son Güncelleme : 26 Ekim 2011 - 13:17

  ABD Başkanı Barack Obama, Muammer Kaddafi'nin öldürülmesiyle ilgili kanlı görüntülerin hiç kimseye keyif vermemesi gerektiğini belirterek, ne kadar “korkunç şeyler” yapmış olursa olsun her insanın ölüm anında belli bir nezaketi hak ettiğini söyledi.

  ABD’li ünlü TV sunucusu Jay Leno'nun programına katılan Obama, Kaddafi'nin öldürülmeden önce dövüldüğünü ve taciz edildiğini gösteren görüntülerle ilgili görüşünün sorulması üzerine, “Bence bu bize keyif vermemesi gereken bir durum. Her ne kadar korkunç şeyler de yapmış olsa, ölülerin de belli nezaket kuralları çerçevesinde muamele görmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

   

  KADDAFİ'NİN SON DAKİKALARI / WEB TV

   

  Kaddafi'nin, ülkesine demokrasi getirme şansını elinden kaçırdığını kaydeden Obama, “Hiç kimse için böyle bir son istenmez. Sanırım bu olay dünyanın dört bir yanındaki diktatörlere de güçlü bir mesaj teşkil ediyor: İnsanlar özgür olmak istiyor” diye konuştu.

   

  Libya'nın devrik lideri Kaddafi, geçen hafta doğum yeri olan Sirte'den kaçarken yakalanmış, ancak daha sonra öldürülmüştü. Kaddafi'nin 5 gün boyunca Misrata'daki bir soğuk hava deposunda tutulan cenazesi, dün açıklanmayan bir yere defnedilmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı