ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Kadavra üzerinde eğitim

DHA
10.04.2018 - 12:37Son Güncelleme :
DHA

ADANA, (DHA)- ÇUKUROVA Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı tarafından '2. Çukurova Ortognatik Cerrahi Günleri ve Kadavra Kursu’ düzenlendi.
Kurs kapsamında Çene Yüz Bozukluklarının Cerrahi Tedavisi eğitiminde kadavra kullanıldı. Prof. Dr. Mehmet Kürkçü ve Doç. Dr. Emre Benlidayı kursun direktörlüğünü yaparken, Prof. Dr. Alexander Gaggl, Doç. Dr. Christian Brandtner, Prof. Dr. Altan Varol, Doç. Dr. Emre Benlidayı, Doç. Dr. Ufuk Tatlı ve Yrd. Doç. Dr. Can Tükel konuşmacı ve eğitmen olarak yer aldı.
Türkiye ve yurt dışından birçok bilim insanının katıldığı kursun açılışı Sheraton Grand Adana Oteli’nde gerçekleştirildi. Açılışa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Diş Hekimi Fatih Güler, ÇÜ Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Neslihan Boyan, ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Yoldaş, akademisyenler ve kursiyerler katıldı.
 AMACIMIZ BİLGİLERİ GÜNCELLEMEK VE PRATİĞE AKTARMAK
Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Mehmet Kürkçü, amaçlarının bilgileri pratiğe aktarmak olduğunu söyledi. Kürkçü, "Ortognatik cerrahide güncel konuların yanı sıra, farklı uygulamalar Salzburg/Avusturya Paracelsus Medical Üniversitesi’nden iki tanınmış bilim insanı ve ülkemizin değerli bilim insanları tarafından aktarılacak. Katılımcıların ortognatik cerrahi uygulamalarındaki gelişimlerine önemli katkı sağlayacağını düşündüğümüz kadavra kursunu da planladık. Programı oluştururken tekrarlardan kaçınarak hepimizin ihtiyaç duyduğu konuları bir araya getirmeye çalıştık. Amacımız katılımcılarla, konuşmacı ve kurs eğitmenleri arasında karşılıklı iletişim ortamı oluşturarak, katılımcıların eğitim ve kurslar sonrasında kendilerini daha yetkin ve güven içinde hissetmelerini sağlamaktır” dedi. Yapılan konuşmların ardından eğitimciler, kursiyerlere kadavra üzerinde eğitim verdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kadavra üzerinde eğitim haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı