Gündem Haberleri

  Kaçış davasında tutuklu kalmadı

  Ayşegül USTA Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL
  18.02.2005 - 01:57 | Son Güncelleme:

  Avusturya’da yakalandıktan sonra Türkiye’ye iade edilen organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı’nın yurtdışına kaçış davasında tutuklu sanık kalmadı. Davada sahte pasaportaları hazırladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan sanık Ali Yüce ilk celsede tahliye oldu.

  Çakıcı yönünden olayla ilgili açılan diğer davanın sanıklarından eski MİT’çi Faik Meral de ilk celsede tahliye olmuştu.

  TV’DEN TANIRIM

  İstanbul 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Ali Yüce ile tutuksuzlar Sinan Engin, Gençağa Çakıcı, Nizamettin Özoğul ve Velit Yavuz Günerkan hazır bulundular. Alaatin Çakıcı ve adamlarına 12 adet sahte kimlik ve pasaport düzenlemekten 15-42 yıl ağır hapis istemiyle yargılanan Ali Yüce, Çakıcı’yı gazete ve televizyonlardan herkesin tanıdığı kadar tanıdığını öne sürdü.

  ÇAKICI SUSTU

  Borsa danışmanı Adil Öngen’e 7 yıl önce gerçekleştirilen silahlı saldırıya azmettirmekten bir kez daha hakim karşısına çıkan Alattin Çakıcı, ‘Fransa’dan iade sözleşmem gelmeden konuşmayacağım. Susma hakkımı kullanıyorum’ dedi. Sanık avukatı Mustafa Avlağı, usul incelemesi yaptıklarını, mahkemeye sunacakları bilgi ve taleplerin diğer davalarla da ilgisi bulunduğunu belirterek yeniden süre istedi. Mahkeme, bu istem doğrultusunda duruşmayı erteledi.

  ‘Boşta gezer’ yazıldı

  ALAATTİN
  Çakıcı’nın yurtdışına kaçışına yardım etmekten yargılanan eski Beşiktaş menajeri Sinan Engin, mahkeme heyetinin mesleğini sorması üzerine ‘Şu an çalışmıyorum’ yanıtını verdi. Bunun üzerine mahkeme başkanı tutanaga ‘Boşta gezer’ diye yazdırdı. Avukatı Altın Mimir ile birlikte duruşma çıkışında sıkıntılı görünen Engin, gazetecilerin sorusu üzerine, ‘Ben değil o dönem Beşiktaş’ın başında kim varsa, onlar ortalığı karıştırdı’ diyerek olanlardan eski Beşiktaş yönetimini sorumlu tuttu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı