Gündem Haberleri

  Kaçırılan polis babaevinde

  Hürriyet Haber
  29.01.2006 - 21:24 | Son Güncelleme:

  Hakan Açıl ve babası Muammer Açıl'ın, Şirintepe Mahallesi Atasayar Sokak'taki evinin önünde bekleyen basın mensuplarına görünmeden akşam saatlerinde gizlice arka bahçedeki kapıdan eve girdikleri bildirildi.

  Gazetecilerin evin önünden uzun süre ayrılmaması üzerine dışarı çıkarak açıklama yapan baba Açıl, çocuklarına kavuştukları için çok mutlu olduklarını söyledi. Baba Açıl, “Oğlum hala olayın etkisinde. Annesi de hasretle oğlunu kucakladı ve ağladı. 20 gün izin verildi. Daha sonra eski görevine devam edecek. Şimdi 4 adak kurban keseceğiz. Oğlum geçirdiği zor günleri hatırlamak istemiyor. Basın ile görüşmek istemiyor” dedi.

  Şırnak'ın İdil İlçesi ile Mardin'in Midyat İlçesi karayolu arasındaki Mağara Köyü yakınlarında 9 Ekim'de yol keserek araçları durduran bir grup terörist, Cizre'de görev yapan polis memuru Hakan Açıl'ı kaçırmıştı.

  Hakan Açıl, İnsan Hakları Derneği (İHD) ve İnsan Hakları ve Mazlumlar için Dayanışma Derneği (Mazlum-Der) üyelerinden oluşan heyetin girişimleri sonucu Kuzey Irak'tan alınarak Türkiye'ye getirilmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı