Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kaçırılan mühendisler serbest

  Hürriyet Haber
  17 Ekim 1997 - 00:00Son Güncelleme : 17 Ekim 1997 - 00:01

  Giresun'un Şebinkarahisar İlçesi'nde maden ocağını basan teröristler, kaçırdıkları Bulgar mühendisler Peter Bakalov ve Atanas Milkov'u dün sabah Sıvas'ın Suşehri İlçesi yakınında serbest bıraktı. Mühendisler dün saat 07.00 sıralarında Tatar Köyü'ndeki Orman İşletme Şefliği'ne geldi.

  Sağlık durumları iyi olan mühendisler kaçırılma olayını şöyle anlattılar:

  ‘‘Teröristlerden 4'ü sürekli bizim yanımızda yer alıyordu. Konuştukları Türkçe değildi. Biz önde yürüyorduk, arkamızda ise birlikte kaçırıldığımız mühendis Mustafa Tete bulunuyordu. Karanlıkta göremiyorduk. Bir süre sonra geriden bir silah sesi duyduk. Öldürüldüğünü bilmiyorduk.’’

  Bulgar mühendisler, teröristlerin kendilerini köylülerin vurabileceği gerekçesiyle geceyi ormanda geçirip, sabah köye gitmelerini istediklerini anlattılar.

  Bu arada Siirt-Eruh Karayolu'nda dün sabah plakası belirlenemeyen bir minibüsü durduran teröristler yolcuları indirdikten sonra, kimlik kontrolü yaptı. Teröristler, daha sonra Bahattin Gündüz, Orhan Yıldız, Selim Temurtaş, Nedim Demir, Lezgin Baykara, Şeyhmuz Alp, Nevzat Baykara ve Erdinç Yaşa'yı da yanlarına alarak dağlık bölgeye kaçtı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı