Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaçırdığıma hiç üzülmedim

Konyaspor karşılaşmasında bir penaltıdan yararlanamayan Beşiktaşlı Delgado, "Kaçırdığıma hiç üzülmedim, çünkü maçı kazanacağımızdan emindim" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ın 3-1 kazandığı Konyaspor maçında bir penaltı vuruşundan yararlanamayan Delgado, Avrupa’daki kariyerinde ilk kez penaltı kaçırdığını söyledi.

Karşılaşmanın ilk yarısının son dakikasında kullandığı penaltıda kaleci Özden’e takılan Arjantinli futbolcu, "Tam topa vurmak üzere iken kalecinin öne çıkıp hareket yapması beni yanılttı. Golü bu yüzden kaçırdım. Normalde o penaltının tekrar edilmesi gerekiyordu. Çünkü kaleci, ben topa vurmadan önce kalesinden çıkmıştı. Penaltıyı kaçırdıktan sonra çokta üzülmedim, çünkü maçı kazanacağımızdan emindim" dedi.

Delgado, teknik direktör Jean Tigana’nın oyun sistemini çok beğendiğini de belirterek, "Çok dengeli ve sağlam bir sistemle oynuyoruz. Bu düzende hiçbir Türk takımının bizi yeneceğini sanmıyorum" ifadesini kullandı.

Öte yandan teknik direktör Jean Tigana’nın futbolculara verdiği 2 günlük izin bitti. Siyah beyazlı futbolcular Trabzonspor maçı hazırlıklarına bugün yapacakları antrenmanla başlayacak. Bu arada, takım izin yaparken, yeni transfer Ricardinho, hafta sonunda arayı kapatmak için 1 gün çalıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz